Skip to footer
Saada vihje

Hotell teatas restorani töötajatele koondamisest (2)

Park Hotell Viljandi restoran Ormisson on viimased kolm nädalat töötanud hulga vaiksemalt kui varem. Õhtune restorani osa on koos kuue töötaja koondamisega suletud.

Park Hotell Viljandi koondas oma restorani poolelt suurema osa töötajatest ja õhtuti restorani avatuna ei hoia, sest viimase poole aastaga oli kliente tunduvalt vähemaks jäänud. Samas mõne kuu eest restorani avanud naaberhotell näeb, et kliendid on uue võimaluse leidnud.

Park Hotell Viljandi juhataja Keirin Pärn tõdes, et uus olukord on kestnud ligi kolm nädalat ning tal on otsuse pärast kahju, sest nii mõnegi lahkunud kolleegiga oli ta koos töötanud hotelli avamisest saati. Koondamise käigus kaotas koha kuus restorani töötajat ja järele jäi neli. Terves hotellis töötab 25 inimest.

Koondamine leidis aset muudatuse tõttu, mis tulenes töömahu vähenemisest, mistap polnud kõigile enam rakendust pakkuda. "Kliente lihtsalt kõigile ei jagu ja kuna suur maja on üleval pidada, on äkilised muudatused hädavajalikud, aga see pole kerge," tõdes Pärn.

Ormissoni restoranis pakutakse nüüd endiselt hommikusööki nii hotelli külalistele kui väljast tulijatele ning kohvik on avatud, kuid õhtune à la carte restoran on praegu suletud. "Meil on veel omanikega diskussioon pooleli, mida teeme suvel, aga praegu on nii," ütles Pärn.

Viljandimaa arenduskeskuse turismivaldkonna juht Johan-Kristjan Konovalov selgitas, et eelmisel aastal külaliste arv maakonnas aasta varasemaga võrreldes vähenes. Siseturismi buum on vaibunud ja praegu mõjutab inimeste liikumist üldine majanduslik olukord. "Siin ei ole Viljandi erand, vaid see trend on üle Eesti sama. Inimesed hoiavad raha kokku ja turism – käia reisil ja ööbida hotellis – ei kuulu ju esmavajaduste hulka," lausus ta. Praeguses majandusolukorras keskenduvad inimesed oma esmastele vajadustele ja senisest vähem on neid, kellel on raha üle, et käia reisima ja hotellis ööbida.

Konovalovi sõnul on majutuste arvu läbi aastakümnete vaadates näha, et pärast kriisi see alati kasvab. Koroona oli küll iselaadi, sest siis olid uksed üldse suletud, aga nagu ta meenutas, viimane suurem majanduskriis, mis algas 2009. aasta paiku, tõi kahanemise, kuid kohe, kui majandus taastus, kasvasid kiiresti ka külastusnäitajad.

"See raske aeg tuleb üle elada, aga samas olla valmis, et kui majandusolukord paraneb ja saabub uus kasvuperiood, tulevad inimesed tagasi ja suuremalt kui varem," rääkis Konovalov. Ta on oma sõnul endiselt seisukohal, et isegi kui praegu on hotellidel raske ja võib-olla peab ka koomale tõmbama, mahub Viljandisse majutusasutusi juurde, sealhulgas suuri tegijaid. "Loodan, et investorite huvi Viljandi vastu ei rauge," ütles ta.

Grand Hotel Viljandi avas mullu detsembris hommikusöögi ja lõunabufee pakkumise kõrval õhtuse à la carte restoran. Sealne finantsjuht Aivar Talvet ütles, et kui varemalt pidid hotelli kliendid õhtustama kuskil linna peal, siis detsembrist saavad nad seda teha oma majas, samuti on oodatud linlased. "Praegu mingeid kinnipaneku plaane ei ole," lausus ta ja lisas, et restoranis käijaid on, sealhulgas hotelli kliente, kuid ei saa veel tohutust rahvast rääkida.

Talvet nentis, et hotellil on praegu madalhooaeg nagu iga aasta jaanuaris ja veebruaris. Varasemat kogemust ja saabunud broneeringuid arvestades tähendas ta, et suve poole läheb olukord loodetavasti paremaks. "Iga suvi on meil täitumus üsna hea olnud," sõnas ta.

Suve poole vaatasid lootusrikkalt ka Schloss Fellini juhataja Karin Leppik ja Centrum hotelli juht Reta Lepp.

Leppik kõneles, et Schloss Fellin valmistub hooga uueks hooajaks. "Praegu läheb meil selles ootuses, et klientide arv kasvab ja Viljandi inimesed käivad," sõnas ta.

Lepp ütles, et Centrumi hotellil läheb normaalselt ja toitlustuse poolelt pakutakse seal vaid hommikusööki. Talviti pole tema sõnul seal kunagi palju siseturiste olnud, rohkem toob neid ikka suvine aeg. Nädalavahetustel on külalisi küll vähem, kuid oma osa annavad Ugala etenduste vaatajad. Üldiselt on Centrumi hotell Lepa sõnul töötava inimese majutusasutus, mis tähendab, et nädala sees on seal endiselt küllalt kliente.

"Viljandi on ikka olnud sihtkoht, kus öömaja pikalt ei broneerita. Pigem tekib turistil neljapäeval mõte ja reedel astub ta uksest sisse," lausus Lepp. Kui näiteks Tallinna hotellid vaatavad juba pikalt ette, et mais pole piisavalt broneeringuid, siis siin võetakse tema sõnul nädal korraga.

Kommentaarid (2)
Tagasi üles