Eesti käsipallikoondis tagas võiduga Ukraina üle kohtumise Islandiga

Eesti meeste käsipallikoondis võttis korduskohtumises Ukrainaga suureskoorilise 41:33 võidu. Foto: Eesti Käsipalliliit/Helin Potter

Eile õhtul astus Eesti käsipallikoondis Leedus maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni teises ringis Ukrainale vastu kodusaalis võetud kolmeväravalise eduga ning tuli teinegi võit. Nüüd ootab kolmandas ringis ees Island.

Kolmandik Eesti koondise liikmetest on Viljandi HC endised ja praegused mängijad ning Leedus peetud korduskohtumises olid resultatiivseimad just Karl Toom üheksa ja Hendrik Koks seitsme väravaga.

Nagu ütles Koks, seisnes nii suure, 41:33 võidu võti selles, et meeskond suutis oma mängu mängida. "Eks meil suur eesmärk oli selles mängus ikka sama: hoida tempot," rääkis ta ning lisas, et eestlastel läks küll jälle palju energiat vastaste ühe põhimängija Ihor Turchenko pidurdamisele, aga sellest hoolimata õnnestus vastasele oma tempot peale suruda. "Teisel poolajal olid nad juba nii väsinud."