Juhtkiri ⟩ Vaataks üle kõik mänguväljakud?

Sakala
Copy
Sakala logo
Sakala logo Foto: Pärnu Postimees

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet on palunud omavalitsuste kaasabi, et üles märkida vanad, praegustele ohutusnõuetele mittevastavad nõukogudeaegsed mänguväljakud. Esmapilgul tekib tahtmine öelda: «Aga me ju kõik rippusime lapsena nende turnikate küljes ning jäime ellu!»

Jah, loomulikult ei ole võimalik õnnetusi lõplikult ära hoida, aga ega keegi seda ju taotlegi. Tõepoolest võivad lapsed ka koduaias õunapuu otsast alla pudeneda ja suve kipsis jalaga veeta ning õnnetuid kukkumisi tuleb ette ka moodsatel mänguväljakutel. Aga see ei tähenda, et me ei võiks ohukohtadele tähelepanu pöörata ning võimaluste piires ohtlikke olukordi vältida. Seda enam et algatuse eesmärk on ju see, et omavalitsused võtaks korraks aja maha ning mõtleks hoolega oma mänguväljakutele ja nende seisukorrale.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet võiks seda ülesannet ehk isegi veidi tõsisemalt võtta või oma mõtteid veidi jõulisemalt väljendada. Kui linna- või vallavalitsuselt laekub teade, et tema terriooriumil selliseid roostes ja metalseid, ilma igasuguse turvavarustuseta mänguväljakuid pole, ei tähenda, et neid tõepoolest ei ole. Mõni selline võib asuda mõne korteriühistu või isegi ettevõtte territooriumil, kuskil kinnistu servas või mujal. Sellisel juhul tuleks ohu kõrvaldamisega edasi minna ning mitte juttu lõpetada, vaid teha omavalitsusele ülesandeks ise kinnistuomanikuga edasi suhelda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles