P, 3.12.2023

Kaapotkleit tõi kultuuriakadeemia tudengile stipendiumi

Egon Valdaru
, reporter
Facebook
Comments
Inger Pürjema lõputöö üheks tulemuseks on kaapotkleitidest ja šotiruudulisest kangast inspireeritud rõivakollektsioon. Fotol kannab ta ise üht selle komplekti.
Inger Pürjema lõputöö üheks tulemuseks on kaapotkleitidest ja šotiruudulisest kangast inspireeritud rõivakollektsioon. Fotol kannab ta ise üht selle komplekti. Foto: Sandra Urvak

Eesti Rahva Muuseum andis oma kodulehel teada, et tänavuse Ilmari Mannineni stipendiumi laureaat on Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava üliõpilane Inger Pürjema, kes uurib oma lõputöös XIX sajandi teisel poolel kantud kaapotkleite.

Pürjema jätkab juba oma varasemas uurimistöös alustatud kaapotkleitide ja -kostüümide analüüsi, uurides kangamustreid ja nende värvilahendusi.

Ruuduline kangas, millest kaapotkleidid on valmistatud, on ainest saanud šotiruudulisest kangast, mis muutus moekangaks Suurbritannia kuninganna Victoria eeskujul.

Eesti Rahva Muuseumi teadusdirektori Pille Runneli sõnul otsustas muuseumi haldusnõukogu anda stipendiumi Inger Pürjemale, toetamaks selle muuseumi kogudel põhinevat uurimistööd. "Tema töös on ühendatud ajalooline esemeuurimus ja uurimistöös saadud teadmiste kasutamine uute rõivaste loomisel ehk kultuuripärandi uuskasutus."

Pürjema lõputöö üheks tulemuseks on ka kaapotkleitidest ja šotiruudulisest kangast inspireeritud rõivakollektsioon.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles