E, 4.12.2023

Eesti Energia liidab klientidele pakutavad tooted ja teenused Enefiti kaubamärgi alla

Egon Valdaru
, reporter
Facebook
Comments
Enefiti logo
Enefiti logo Foto: Enefit

Eesti Energia andis pressiteates teada, et viib 2024. aasta jaanuarist kõik klienditeeninduse ja energiateenuste pakkumisega seotud tegevused ja teadmised tütarettevõtte alla, mis hakkab kandma kontserni rahvusvahelist nime Enefit. Kõik senised lepingud jäävad kehtima ja kliendid muudatuse pärast midagi tegema ei pea. 

"Tahame, et klientidel oleks meie energiaekspertidest veelgi rohkem tuge ja abi nii nutikamate energialahenduste pakkumise kui ka parema klienditeeninduse näol," põhjendas Eesti Energia juhatuse liige Kelli Toss-Kaasik tütarettevõtte loomist. Tema sõnutsi on uut ettevõtet ehitades hoolitsetud selle eest, et kliendil oleks ladus oma kodule või ärile parimat energialahendust leida ja paigaldada ning tal oleks alati Enefiti energiaekspertide tugi. 

Enefiti alla koonduvad seni Eesti Energia pakutud tooted ja teenused: elekter, gaas, päikeselahendus ja energiasalvestid, soojuspumbad, kindlustus, kiire internet, elektritööd ning Enefit Volti nime all tuntud elektriautode laadimislahendused. Lisaks töötatakse ka edaspidi välja selliseid energialahendusi, mis aitaksid inimeste elektritarbimist keskkonda hoidvamaks ja rahakotti säästvamaks muuta. 

Eesti Energia alustas rebrändimist 2009. aastal ning on sellest ajast rahvusvaheliselt tuntud Enefitina. Selle nime ja kaubamärgiga pakub Eesti Energia klienditeenuseid ka Lätis, Leedus, Poolas ja Soomes, kus teenib kaks kolmandikku klienditeenuste müügitulust. Sama kaubamärgi all tegutsevad nii Eestis kui teistel turgudel Eesti Energia tütarettevõtted Enefit Green, Enefit Power ja Enefit Solutions. Eesti Energia kui kontserni emaettevõtte nimi jääb alles.  

Enefiti juhatuse esimeheks saab Kelli Toss-Kaasik, kes jätkab ka Eesti Energia juhatuse liikme rollis. Ettevõtte äriarendust hakkab juhtima Deepak Ahluwalia, kliendikogemuse valdkonda Reedik Poopuu ning koduturgude müügi valdkonda Roul Tutt. Enefitis on üle viie riigi kokku ligi 550 töötajat, kellest 300 paiknevad Eestis. 

Kõik praegused Eesti Energia kliendid on uuest aastast Enefiti kliendid. 1. jaanuarist liiguvad Eesti Energia klientidega sõlmitud lepingutest tulenevad õigused ja kohustused kontserni osaühingusse Enefit. 2024. aasta jaanuari jooksul kujundatakse osaühing Enefit ümber aktsiaseltsiks ja ettevõte jätkab aktsiaseltsi Eesti Energia kontserni tütarettevõttena. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles