L, 9.12.2023

Juhtkiri ⟩ Isiklik suur panus erakonna vabalangusesse

Sakala
Copy
Sakala logo
Sakala logo Foto: Pärnu Postimees

Reformierakond selgitab oma nigelat reitingut ebapopulaarsete otsustega, mida on tulnud teha. Selles on tubli annus tõtt: opositsioonierakonnad kipuvad kehvematel aegadel alati populaarsust kasvatama ning need, kes juhivad riiki ja peavad päriselt arvestama nii raha- kui näiteks tööjõunappusega, jäävad paraku silma negatiivsega.

Peaminister Kaja Kallase ja mõnegi teise erakonna juhi sõnavõttudest jääb aga tahes-tahtmata mulje, et alahinnatakse oma isiklikku panust praeguses populaarsuse vabalanguses. Reformierakonna juhtide valimisel läinud nädalavahetusel peaministri abikaasa äritegevuse küsimust ju isegi ei puudutatud. Kuigi Kallase toetus polnud sugugi üksmeelne, pole suuri ja teatraalseid lahkumisi nagu Joakim Heleniuse esmaspäevane Eesti 200-st lahkumine seni olnud, keskerakondlikku pereheitmist samuti mitte. Järelikult ollakse üldjoontes kõigega rahul.

Too skandaal jäi meie õnneks võrdlemisi kohaliku tähtsusega tormiks veeklaasis ning välismaal see Kallase (ega Eesti) mainet kuigivõrd kahjustanud pole. Paljud suurettevõtted ja kontsernid jätkavad

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles