P, 3.12.2023

Nädala mõte ⟩ Aga miks ei võikski prügiveo hind mitmekordistuda?

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Facebook
Comments
Me ei taha näha rämpsu maas vedelemas ning tahame taaskasutust ja puhast loodust. Miks siis mitte maksta? Pilt illustratiivne
Me ei taha näha rämpsu maas vedelemas ning tahame taaskasutust ja puhast loodust. Miks siis mitte maksta? Pilt illustratiivne Foto: Elmo Riig

Sortimata prügi veo hind mitmekordistub lähitulevikus. Riskides olla ebapopulaarne, ütlen, et minu poolest võiks see lausa kümnekordistuda, kui see tähendaks, et meil jätkub hästi tasustatud prügivedajaid ja kõiki teisi selles ahelas, mis peab viima tulemuseni, et prügist saab midagi mõistlikku. Kui see tähendaks, et meil on piisavalt masinaid prügi vedamiseks ja piisavalt avalikke konteinereid, mida tühjendatakse piisavalt tihti. Ja mis kõige olulisem: et võimalikult suur hulk kokkukorjatud prügi taaskasutatakse.

Praegu maksan ma prügiveo eest ühe euro ja üheksakümmend üks senti kuus. See on mu igakuise arvelasu konkurentsitult kõige tühisem rida. Tõtt-öelda jääb mulle arusaamatuks, kuidas on nii madal hind üldse võimalik. Hea küll, kümnekordne tõus oleks natuke ebameeldiv, aga viiekordne ... Ega see mind rõõmsamaks teeks, aga oluliselt vaesemaks enam samuti mitte.

Vana hea ütlemine on, et kes maksab, tellib muusika. Ühiskondlik tellimus on järjest enam see, et keskkond ja prügimajandus helisegu nagu kõige viimistletum sümfoonia, mida minnakse õhtukleidis kuulama, samas maksame selle eest vähem, kui viisakas inimene kerjusele annab.

Facebook
Comments
Tagasi üles