Muutlikust ilmast enim mõjutatud põllumajandustootjad saavad 3,5 miljonit eurot toetust

Egon Valdaru
, reporter
Copy
See ülesvõte Eesti maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskusest pärineb mullusest, tänavune õunasaak oli seal väga kesine.
See ülesvõte Eesti maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskusest pärineb mullusest, tänavune õunasaak oli seal väga kesine. Foto: Elmo Riig

Regionaal- ja põllumajandusministeerium andis pressiteatega teada, et regionaalminister toetab muutlikust ilmast enim mõjutatud põllumajandustootjaid 3,5 miljoni euroga. Erakorralise toetusega tahetakse tagada kevadsuvisest põuast, õitsemisaegsetest öökülmadest ning päevaste ja öiste temperatuuride suurest erinevusest mõjutatud põllumajandustootjate elujõulisus.

Toetatakse piimatootmist, lamba- ja kitsekasvatust, lihaveisekasvatust ning õuna- ja sõstrakasvatust. 

Põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsleri Madis Pärteli sõnul pärssisid kevadsuvine põud, viljapuude ja marjapõõsaste õitsemisaegsed öökülmad ning päikesepaistelised päevad, millele järgnesid külmad ööd, rohukasvu ning kahjustasid õuna- ja sõstrasaaki. "Rohumaade väiksema saagikuse tõttu pidi karjatatavatele loomadele ostma lisasööta, mis tekitas arvestatava lisakulu," lausus Pärtel.

Toetuse ettepanekut tutvustati 13. septembril põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu kohtumisel. "Saime sektorilt tagasisidet ettepanekule ja otsustasime edasi minna toetusega piimatootmis-, lamba- ja kitsekasvatus-, lihaveisekasvatus- ning õuna- ja sõstrakasvatussektorile. Lisati ka mõned täpsustused, mida võtsime eelnõu koostamisel arvesse," rääkis regionaalminister Madis Kallas.

Toetuse eelarve on ligikaudu 3,5 miljonit eurot ja toetus makstakse välja hiljemalt tuleva aasta 31. jaanuaril. Toetust administreerib põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA), kes eeltäidab registrite andmete põhjal elektroonse taotluse ja teeb selle taotlejale kättesaadavaks PRIA e-teenuste keskkonnas 6. detsembriks. Taotleja peab kontrollima ja kirjalikult teavitama PRIA-t võimalikest ebatäpsustest ning esitama toetuse saamiseks taotluse 13. detsembriks. Täpsemat infot toetuse tingimuste ning taotluse esitamise kohta leiab PRIA kodulehelt 23. novembrist.

Märksõnad

Tagasi üles