KARIKAVÕISTLUSED Mullune finalist Viljandi Metall läheb korduskohtumisele vastu avamängust saadud kaotusega

Viljandi Metalli naiskond sai karikavõistluste veerandfinaali avakohtumises 1:3 lüüa. Foto: Elmo Riig

Neljapäeva õhtul jäi mullune Eesti naiste võrkpalli karikavõistluste finalist Viljandi Metall tänavuse sarja neljanda veerandfinaali avamängus teda võõrustanud Tartu naiskonnale Pharmatech/Kastre alla.

Tartu naiskond alustas kohtumist hästi, võites esimese geimi 10:9 eduseisust tulemusega 25:15. Teises geimis oli omakorda 25:20 parem Viljandi naiskond. Ülejäänud kahes geimis külalistel aga enam põhjust rõõmustada ei olnud: kolmanda geimi võitis Tartu esindus 25:16 ja neljanda koguni 25:9, mis tähendas 3:1 mänguvõitu.

Kuigi viljandlannade vastuvõtt oli hea, 51 protsenti, lahendasid nad rünnakuid vaid 32-protsendiliselt. Tartlannade rünnakuefektiivsus oli 37-protsendilise vastuvõtu juures 35 protsenti. Blokipunkte kogusid võitjad kaheksa ja kaotajad kaks. Võõrustajad jäid võistkonnana plussi 34 punktiga, külalised vaid neljaga.