Sõõm vett võinuks suksule elu maksta

Rannar Raba
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: «Sakala»

Harjumuspärane joogipeatus kodutalu lähedal kulgeva kraavi pervel võinuks läinud nädala lõpul ühele Tarvastu valla hobusele elu maksta.

Pühapäeva õhtul tuli häirekeskuse telefonile teade, et Jakobimõisa külas on hobune kraavi kinni jäänud ega pääse sealt inimeste abita välja. Eeldatavasti oli talu juures vabalt ringi liikuma harjunud loom läinud kraavist sõõmu vett võtma, nagu ta oli seda teinud palju kordi varemgi. Paraku ei osanud ta sedapuhku arvestada kevadiselt püdelaks muutunud pinnasega ja takerdus jalgupidi mutta.

Pole täpselt teada, kui kaua suksu õnnetus olukorras viibis, kuid abi saabudes oli ta külmetunud ja nõrk. Päästekeskus sai kohalikelt elanikelt juhtunu kohta teate kell 19.51. Juba kümmekond minutit hiljem oli loom köite abil kindlale maale tõmmatud ning heinte ja tekkide vahele toibuma seatud.

Teiste seas käis kohal naabruses elav päästeteenistuse operatiivkorrapidaja Hillar Jänes, kes polnud tol päeval küll tööl, kuid ruttas samuti appi.

Päästeameti kommunikatsiooniosakonna pressiesindaja Marek Kiige sõnul tuleb suurte loomadega seotud väljakutseid üsna sageli.

Näiteks tänavu 28. jaanuaril kukkusid Halliste vallas Kulla külas mullikad läbi tiigijää ning päästjatel ja pererahval oli tükk tegemist, et neid koormarihmade abiga külmast veest kätte saada. Samalaadne juhtum leidis aset 31. jaanuaril Valgamaal Taheva vallas Tsirgumäe külas, kus mullikad osutusid jõejää jaoks liiga raskeks.

Viimane samasse kategooriasse kuuluv õnnetus oli märtsikuu esimesel päeval Tarvastu vallas Sooviku külas, kus jõest toodi välja pull.

Märksõnad

Tagasi üles