Suure-Jaanis joosti taas Lembitu radadel (1)

Sakala

Laupäeval joosti Suure-Jaanis ligi 30-aastase pausi järel jälle Lembitu jooksu. Kümne kilomeetri pikkuse põhidistantsi võitis Keio Kits ajaga 33.43. Aaro Tiiksaar sai teise koha (35.33) ning Joosep Tammemäe kolmanda (36.25).

Naistest võttis võidu üldarvestuses kaheksandana lõpetanud Ingrid Riipus (41.59). Temast paar minutit hiljem finišeerus Kätlin Kase (43.50). Kolmas koht läks lõunanaabritele, täpsemini Liga Rusinale (44.58).

IV Lembitu jooksu start oli Suure-Jaanis, kus kõigepealt tuli läbida linna tänavaid, seejärel suunduda mööda kergliiklusteed Kõidama poole, joosta sealt edasi Lõhavere linnamäe juurde ning teha üks ring ümber selle. Jooksu korraldajate kinnitusel on tegu uhke traditsiooniga ja ühtlasi austusavaldusega eestlaste muinasvanemale Lembitule.