N, 5.10.2023

Viiratsi kõige ilusama piirdeaiaga kodu sai presidendilt tiitli

Egon Valdaru
, reporter
Facebook
Comments
Linnud näevad selle kodu võrratut ilu eriti selgelt. Õhust on märgata, kuidas iga detail selle kodu kujunduses on põhjalikult läbi mõeldud.
Linnud näevad selle kodu võrratut ilu eriti selgelt. Õhust on märgata, kuidas iga detail selle kodu kujunduses on põhjalikult läbi mõeldud. Foto: Elmo Riig

Veronika ja Andrus Heinsoo elamine Viiratsis oli nende kolme Viljandimaa majapidamise seas, kes augusti lõpus president Alar Kariselt kauni kodu tiitli said. 1500-ruutmeetrisel krundil on hooned ja taimed väga maitsekalt kokku sobitatud ning iga detail kindlalt paigas.

Peremehe enda kätega ehitatud elumaja valmis 2016. aastal. Nagu Andrus Heinsoo meenutas, soetati krunt majandusbuumi kõrghetkel 2007. aastal ja kopp löödi maasse 2009. aasta 12. mail, mis oli vanima poja 18. sünnipäev. Mõte oli maja valmis ehitada ja hiljem maha müüa, aga alanud majanduskriisi tõttu langesid hinnad ning ehitamise ja müügiga ei olnud enam kiiret. Senine kodu, mille Andrus Heinsoo oli päris noore mehena samuti Viiratsisse perele ehitanud, oli hiiglasuur ning kui see 180-ruutmeetrine ühekorruseline elamu viimaks valmis, näis mõistlikum sinna kolida, sest neljast pojast kaks olid juba kodust välja lennanud ja noorematel seisis peagi ees sama tee.

Facebook
Comments
Tagasi üles