P, 3.12.2023

Vallapoliitikute ette jõudis kolleegi mõte hakata presidendi kantselei ülalpidamist toetama

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook
Comments 5
Viljandi vallavalitsuse liige Viljar Lohu peab presidendi kantselei rahanappust sedavõrd piinlikuks, et tema meelest võiksid kohalikud omavalitsused kantseleile lisaraha leida.
Viljandi vallavalitsuse liige Viljar Lohu peab presidendi kantselei rahanappust sedavõrd piinlikuks, et tema meelest võiksid kohalikud omavalitsused kantseleile lisaraha leida. Foto: Liis Treimann

Viljandi vallavalitsusse kuuluv Viljar­ Lohu tegi valla uue arengukava ja eelarvestrateegia arutelul ettepaneku, et vald võiks anda iga elaniku kohta ühe euro presidendi kantselei ülalpidamiseks, sest nagu ta ütles, on häbi­lugu, kui riigipeal tuleb rahapuudusel olulisi visiite ära jätta.

«See on vist kõige piinlikum hetk, et Eestisse tuleb külla Rootsi kuningas ja siis on raha otsas,» nentis Isamaa esindajana vallavalitsusse kuuluv ettevõtja Viljar Lohu.

See, et rahapuudusel peab president loobuma riigivisiidist Austraaliasse, sai teatavaks just Viljandi valla arengukavale ja eelarvestrateegiale ettepanekute tegemise viimasel päeval ning nõnda panigi Lohu ette, et vallaeelarvest läheks uuel aastal 13 450 eurot presidendi kantseleile seadusest tulenevate ülesannete täitmise toetuseks. Vallavalitsus seda ettepanekut ei toetanud.

Facebook
Comments 5
Tagasi üles