Skip to footer
Saada vihje

Soome harrastajate spordiklubi kinkis Viljandi hokimängijatele varustust

Soome klubi andis varustuse üle Viljandi jäähalli juures. Hallis jääd praegu ei ole.

Soome linnast Salost pärit sõpradest koosnev spordiklubi El Pantera kinkis Viljandi hokiklubile hulga kasutatud jäähokivarustust, millega varem on mänginud peamiselt nende lapsed.

Suuresti kunagistest lapsepõlvesõpradest koosnev spordiklubi El Pantera on Viljandis käinud mitmel korral varemgi, sest üks klubi liige on Viljandis küünlvabrikut pidav ja kohalikus poliitikas kaasa löönud Harri Juhani Aaltonen.

Klubi liige Ari Lehtonen selgitas, et kingiks toodud varustus on enamasti pärit klubi liikmete kodudest. Nendega on mänginud klubiliste nooremad pereliikmed, aga siis neist välja kasvanud.

Lehtonen lisas, et hoki on väga kallis spordiala ja seepärast püüab Soome klubi Viljandit aidata, et siingi hokihuvi suureneks. Umbes 65 000 elanikuga Salos on ligi 300 hokimängijat ja kaks jäähalli. Viljandis on üks hall, mis töötab ainult külmade saabumise järel, ning sadakond mängijat.

Viljandi klubi treener Ott Tootsi sõnas laupäeva keskpäeval toodud esemeid silmitsedes, et nende hulgas on päris palju väravavahivarustust. Koos hokiklubi eestvedaja Timo Tintsiga võtsid nad kingi vastu ja avaldasid usku, et edaspidises töös kulub see kindlasti ära.

Viljandi hokipoisid said kingiks väga erinevat varustust.

Sellega, et hoki on kallis spordiala, nõustus Tootsi kõhkluseta. Suured kulud on seotud varustuse soetamisega, aga veel suuremat muret teeb jää hind. Ühe tunni hind Viljandi jäähallis kerkis sportlastele 120 euroni juba eelmisel hooajal ja tänavu on oodata hinnatõusu enam kui 140 euroni. Kui Viljandi spordikooli rühmades tuleb lapsevanemal maksta treeningute eest 25–30 eurot, siis hokiklubis oli kuutasu juba eelmisel hooajal 60 eurot ja tänavu kerkib see veel.

"Esimese kuu trenni pakume tasuta ja esimesel aastal anname varustuse. Rohkem klubi ei suuda," nentis Tootsi.

Septembrist tehakse enamasti üldfüüsilist trenni ning pühapäeviti käiakse Tartus jääl uisutamas ja hokit mängimas. Oktoobrist loodetakse juba kodus jääle pääseda, aga selleks peavad hokimängijad ja iluuisutajad esimese kuu jäähoolduse suuresti ise kinni maksma ning linnarahvale jäähalli suure tõenäosusega kohe ei avata.

El Pantera liikmed Viljandi hokiklubi esindajatega.

Keeruliste olude ja kõrge hinna tõttu on ka treeningutel käivaid lapsi napilt. Kolmest vanuserühmast vaid üks, alla 12-aastaste oma, on sedavõrd suur, et poisid saavad osaleda võistlustel. Ülejäänud kaks gruppi on selleks liiga väiksed.

Nii sõltub ka laupäeval kingiks saadud varustuse tähtsus suuresti sellest, kui palju tuleb sügisel uusi lapsi treeningutele. "Oleme varustust saanud jäähokiliidu kaudu ja teistelt hokiklubidelt," rääkis Timo Tints. Soome klubi oleks aga valmis veelgi abi pakkuma ning mitte ainult materiaalset tuge.

Harri Juhani Aaltonen viitas oma klubikaaslase Toni Elo poole, kes õpib treeneriks ning oleks valmis tulema Eestisse, et treeneripraktikat teha.

Pärast kingi üleandmist sõitsid El Pantera liikmed Viljandi järve äärde, et minna padelit mängima. Toni Elo ja Ari Lehtonen selgitasid, et klubi sadakond liiget harrastavad palju erinevaid spordialasid. Lisaks hokile mängivad nad näiteks jalg- ja võrkpalli ning käivad orienteerumas.

Ari Lehtonen

"Me oleme suures osas sõbrad juba kooliajast ning umbes 20 aastat tagasi otsustasime, et asutame ametlikult klubi," meenutas Lehtonen. Täpsemalt öeldes saab klubi 20-aastaseks järgmisel aastal.

Kommentaarid
Tagasi üles