TIITLIVÕISTLUSED Jane Roosimägi jõudis Euroopa esikümnesse, Morten Siht paarikümne parima piirimaile

Eile õhtul startis Iisraelis Jeruusalemmas Euroopa U-20 vanuseklassi meistrivõistlustel noormeeste 5000 meetri jooksus ka viljandlane Morten Siht. Foto: Coen Schilderman

Eile, Jeruusalemmas peetud Euroopa U-20 vanuseklassi kergejõustiku meistrivõistluste viimasel päeval astusid Eesti koondise liikmeina areenile ka kaks Viljandimaa sportlast: neidude odaviskes Jane Roosimägi ja noormeeste 5000 meetri jooksus Morten Siht.

Jane Roosimäe parim tulemus eile õhtul Iisraelis oli 45.30, mis andis 10. koha. Teine koondise liige Johanna Elisabeth Ader tuli finaalvõistlusel tulemusega 46.39 kaheksandaks. Päev varem peetud eelvõistluselt oli Ader finaali pääsenud kuuenda (49.99) ja Roosimägi üheksandana (47.53).

Morten Siht sai 5000 meetri jooksus 21. koha ajaga 14.52,89. Jooksu võitis hollandlane Niels Laros ajaga 14.11,82, hõbeda teenis rootslane Jonathan Grahn ajaga 14.12,73 ja pronksi Austria esindaja Kevin Kamenschak ajaga 14.15,02.