L, 2.12.2023

Erivajadusega inimeste suurt pidu saab näha lauluväljakul ja Sakala veebis

Sakala
Facebook
Comments

Eeloleval laupäeval peetakse Viljandi laululaval XIV erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu «Helisev kodu». Pidu on pühendatud psüühilise erivajadusega inimeste jõudmisele kogukondadesse ning suurte erihooldekodude sulgemisele.

Aktsiaseltsi Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno on erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupeol osalenud nii pealtvaataja kui lauljana. «Igal aastal on meie pidu väga rõõmus, kuid see kord on eriline. Oleme peo pühendanud suure ajastu lõpule – eelmisel nädalal sulgesime viimase suure erihooldekodu seitsmeteistkümnest,» ütles ta pressiteate vahendusel. «Kõik osalejad elavad nüüd kogukondades ja tulevad väikestest kodudest. See tähendab ka jällenägemisrõõmu, kuna pidu on võimalus kokku saada inimestega, kellega suurtes erihooldekodudes aastaid koos elati.»

Esimest korda on laulu- ja tantsupeol kirjeldustõlge, mis kirjeldab nägemispuudega inimestele peol toimuvat. Viipekeeletõlkega pidu saab jälgida nii kohapeal kui otseülekande vahendusel Sakala ajalehe veebist. Järelvaatamiseks valmib kirjeldustõlkega salvestis.

Pidu algab kell 14 rongkäiguga ja kestab kava kohaselt poolteist tundi. Kell 15 astub külalisesinejana lavale laulja Karl Madis. Kella 11–17 on lauluväljaku juures erivajadusega inimeste käsitöölaat, millelt leiab südamega tehtud käsitööd, head toitu ja maiustusi. Laadal on üle 20 kaupleja, kes toetavad taaskasutust ning erivajadusega inimeste tööhõivet.

Facebook
Comments
Tagasi üles