EESTI MEISTRIVÕISTLUSED Neli viljandimaalast pjedestaalil: kolm tiitlit ja tippmargiga hõbe

Priscilla Õmblus
Järgmisel nädalal Euroopa U-20 vanuseklassi meistrivõistlustel Jeruusalemmas võistlev Morten Siht teenis Eesti meistrivõistlustel meeste 5000 meetri jooksus isikliku tippmargiga hõbemedali. Foto: Marko Mumm/Eesti Kergejõustikuliit

Eelmisel nädalavahetusel pärjati kolm Viljandimaalt pärit sportlast Eesti täiskasvanute meistri tiitliga – Gedly Tugi odaviskes, Kati Ojaloo vasaraheites ja Jander Heil kuulitõukes – ning peagi Euroopa U-20 vanuseklassi meistrivõistlustel startiv Morten Siht püstitas 5000 meetri jooksus isikliku tippmargi ja sai kaela hõbemedali.

Juunikuus U-20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitnud Siht parandas nüüd Tallinnas Kadrioru staadionil siis tehtud isiklikku tippmarki 14.32,91 pisut enam kui sekundiga ning teenis hõbemedali Leonid Latsepovi järel ajaga 14.31,34. Seejuures pälvis Latsepov tiitli samuti isikliku rekordiga, ajaga 14.04,41. Sihi järel tuli pronksile Deniss Šalkauskas ajaga 14.38,52.

"Mõtlesin, et proovin Leonidiga nii kaua kaasa joosta kui võimalik ja saab mis saab," rääkis Siht. "Algus oli veidike kiire, 2500 meetrit tuli 7.04-ga ehk 14.08 tempos, siis veidike tempo langes, aga mitte väga palju."