U20 Balti kergejõustikumeistriks tuli kolm Viljandlast

Egon Valdaru
See ülesvõte on tehtud nädal tagasi Viljandimaa 5000 meetri jooksu meistrivõistlustel, mille Morten Siht samuti võitis. Foto: Jan Randar Raidma

Kolmapäeval Pärnus peetud U20 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis Eesti koondis 301 punktiga. Teise koha sai Leedu võistkond 260 punktiga ning kolmas oli Läti 214 punktiga. Eesti koondist esindanud viljandlased noppisid kolm esikohta.

Andreas Hantson võitis kolmikhüppe 14.22 meetriga, Morten Siht 3000 meetri jooksu ajaga 8.39,03 ja Sakala klubi esindav Jane Roosimägi odaviskes tulemusega 50.28. Annabel Sarapuu oli kolmas kolmikhüppes tulemusega 11.61.

Andreas Hantsonit ja Morten Sihti Staieri klubis treeniv Ants Kuusik ütles, et mõlemad tema hoolealused läksidki välja võidu peale. Morten Siht hoidis end treeneri sõnutsi tagasi, tema tahab medalile jõuda Eesti täiskasvanute 5000 meetri jooksu meistrivõistlustel. Teiste kangete konkurentide seas pistab 18-aastane Siht rinda peafavoriit Leonid Latsepoviga. Ants Kuusiku sõnutsi on Morten Siht väga andekas noormees, Enn Selliku taandumise järel ei ole teist sellist Eestis olnud 40 aastat.