Viljandi juuniorsõitjad lõid Rumeenias mootori käima koos maailma paremikuga

Viljandi krossisõitja Romeo Pikand startis Rumeenias juunioride maailmameistrivõistlustel 125cc klassis. Foto: EMF

Eelmisel nädalavahetusel Rumeenias sõidetud juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel osalesid tihedas konkurentsis Eesti eest ka Viljandi motokrossisõitjad Romeo Pikand ja Marten Raud. Külg külje kõrval maailma parimatega võistelnud poistest jõudis Pikand finaalsõitudesse.

Rumeenias selgitati juunioride maailmameistreid kolmes võistlusklassis: 65, 85 ja 125cc. Kaasa lõi ligi 250 sõitjat 37 riigist, sealhulgas Eesti koondis.

85cc klassis, kus viie eestlase seas võistles 12-aastane Viljandi motokrossisõitja Marten Raud, oli konkurentsis 82 võistlejat. Kahes kvalifikatsioonigrupis hakati esmalt püüdma põhisõidu kohta: finaalsõitudesse otse pääsemiseks tuli jõuda 18 kiirema hulka. Raud sai esimesest kvalifikatsioonigrupist kirja 27. aja ning lohutussõidus jäi finaalikoht püüdmatuks.