Viljandimaalased naasid Eesti meistrivõistlustelt ohtra medalisaagiga, Morten Siht ja Kelly Heinpõld tulid kahekordseks meistriks

Priscilla Õmblus
Morten Siht võitis U-20 vanuseklassi 3000 meetri takistusjooksus ajaga 9.23,68 kulla. Ka 5000 meetri jooksus ei leidunud talle vastast. Foto: Marko Mumm/Eesti Kergejõustikuliit

Viljandimaa noored tõid 27. ja 28. juunil Rakvere linnastaadionil peetud Eesti U-18, U-20 ja U-23 vanuseklassi kergejõustiku meistrivõistlustelt võimsa medalisaagi ja lausa kaheksa tiitlit. Morten Siht ja Kelly Heinpõld tulid kahekordseks meistriks.

Hiljuti Pärnu rannastaadionil Eesti karikavõistlustel 5000 meetri jooksus ajaga 14.32,91 Euroopa U-20 vanuseklassi meistrivõistluste normi täitnud Morten Siht jooksis end nüüd Eesti meistri kullale ajaga 15.22.27. Teise kulla võitis ta 3000 meetri takistusjooksus ajaga 9.23,68.

Nagu märkis tema treener Ants Kuusik Viljandi vastupidavusalade klubist Staier, sai 5000 meetri jooksu norm varem täidetud väga kõva, praeguse Eesti täiskasvanute teise ja läbi aegade Eesti oma vanuseklassi kolmanda ajaga, nii et Rakverre ei mindud tulemust jooksma, vaid pigem targalt võistlema.