E, 25.09.2023

Veel jõuab kandideerida presidendi kultuurirahastu preemiale

BNS
Facebook
Comments
Eesti Vabariigi vapp
Eesti Vabariigi vapp Foto: Vikipeedia

Presidendi kultuurirahastu ootab mai lõpuni noore kultuuritegelase preemia ja sotsiaaltöö preemia kandidaate.

Noore kultuuritegelase preemia on mõeldud alla 35-aastasele Eesti kultuuritegelasele või grupile, kelle loomingulised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või aidanud oluliselt kaasa Eesti ja eesti kultuuri tutvustamisele maailmas.

Kandidaate saavad esitada nii tingimustele vastavad inimesed ise kui ka nende õpetajad, kolleegid ja kultuurivaldkonnas tegutsevad organisatsioonid. Esitada tuleb avaldus kandidaadi eluloo- ja loominguliste saavutuste kirjeldusega ning vähemalt kaks soovitust tunnustatud kultuuritegelastelt või loomeliitudelt.

2002. aastal asutatud noore kultuuritegelase preemiat rahastab 2018. aastast alates Enn Kunila. Varem on selle pälvinud näiteks helilooja Pärt Uusberg, dramaturg Eero Epner, luuletaja Kristiina Ehin, džässmuusik Kadri Voorand ning raadio- ja filmimees Jaan Tootsen. Mullu pälvis preemia balletitantsija ja koreograaf Jevgeni Grib.

Sotsiaaltöö preemia on mõeldud inimesele või organisatsioonile, kelle tegevus aitab parandada ühiskonnas ebasoodsal positsioonil olevate inimeste toimetulekut ja elukvaliteeti.

Kandidaate saavad üles seada nii tingimustele vastavad inimesed ja organisatsioonid ise kui ka nende kolleegid ja koostööpartnerid. Kandideerimiseks tuleb esitada kuni 6000 tähemärgi pikkune ülevaade kandidaadi tegevusest, selle tähtsusest, mõjust ja tulemustest.

Sotsiaaltöö preemiat rahastab Cleveron. Eelmisel aastal pälvis presidendi sotsiaaltöö preemia Eesti fenüülketonuuria ühing. Varem on preemia saanud Viljandi haigla sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus, MTÜ Peaasjad ja arenguprogramm SPIN.

Mõlema preemia suurus on 5000 eurot. Taotlusi presidendi noore kultuuritegelase preemia ja sotsiaaltöö preemia saamiseks oodatakse 31. maini veebiaadressile vpinfo@vpk.ee.

Facebook
Comments
Tagasi üles