Arhitektuur andis ainest

Sakala
Copy
Veetornis on vaadata arhitektuurist ainest ammutanud noortekunst.
Veetornis on vaadata arhitektuurist ainest ammutanud noortekunst. Foto: Kunstikooli Anonüümne Autor

Viljandi Vanas veetornis on avatud näitus "Arhitektuuri rütmid". 12 ruumilist teost on loodud Viljandi kunstikooli loovuse ja vormi tunnis.

Õpetaja Resa Tiitsmaa sõnul oli ülesande inspiratsiooniallikaks arhitekt Vilen Künnapu mänguline, julge ja värvikas looming. "Kes ei teaks Tigutorni Tartus!" osutas Tiitsmaa tuntud hoonele, ning tõi välja ka seose veetorniga.

Viljandi kunstikooli direktor Laineli Parrest peab arhitektuuri puudutavat haridust väga oluliseks: "Linn koosneb tõepoolest rütmidest, vormidest, värvidest, ning mida maitsekamalt need osad omavahel kombineeritud on, seda meeldivam on meil selles keskkonnas elada. Maitsemeelt on aga tarvis treenida ja arendada, et meil oleks inimkeskse linna planeerijad."

Näitusetööde autorid on Tuuli Türk, Kauri Jürine, Maurice Priks, Marcus Kaasik, Anni Tamm, Lennart Martin Hannus, Krislin Naudre, Lisethe Niilus, Laura Brita Valdvee, Marten Maidla, Mariann Märka ja Kertu Sikk.

Näitus "Arhitektuuri rütmid" on vanas veetornis 22. juunini ning torn on maikuus avatud kolmapäevast pühapäevani kella 11–18, juunis kõigil nädalapäevadel samal kellaajal.

Tagasi üles