Romeo Pikand jõudis kodukandi rajal Eesti meistrivõistluste etapil pjedestaalile lähedale

Priscilla Õmblus
Ainja rajal peetud Eesti meistrivõistluste avaetapil sõitis Romeo Pikand välja MX125 klassi neljanda koha. Foto: Igor Tseskidov/Emf

Nädalavahetusel sai Karksi-Nuia külje all Ainja rajal teoks Eesti motokrossi meistrivõistluste avaetapp, millel Eesti paremikule pakkusid konkurentsi tugevad sõitjad Lätist, Leedust ja Soomest. Viljandimaa klubide liikmetest parimana tuli Romeo Pikand klassis MX125 neljandaks.

MX125 klass startis koos MX2 klassiga, seega läks rajale koguni 38 sõitjat. Romeo Pikand sai ajasõidus teise ringiaja, jäädes 0,4 sekundiga alla lätlasele Tomass Saicansile. Richard Paat kaotas Pikandile omakorda vaid sajandikuga.

"Esimene start õnnestus Romeol ideaalselt ja ta asus sõitu juhtima. Poole sõidu pealt läks Saicans siiski mööda," rääkis isa ja treener Ergo Pikand. Esimeses sõidus oli Pikand Saicansi järel teine ning Sebastian Leok kolmas.