L, 2.12.2023

Harri Juhani Aaltonen: kas me tahame sellist Eestit, kes surub maksudega kõik inimesed samale pulgale?

Harri Juhani Aaltonen
, ettevõtja Isamaa
Facebook
Comments
Ettevõtja Harri Juhani Aaltonen (Isamaa)
Ettevõtja Harri Juhani Aaltonen (Isamaa) Foto: Elmo Riig

MIND sundis kirjutama siseminister Lauri Läänemetsa Sakalas ilmunud arvamuslugu "Saamatust kärperiigist ei võidaks praegu keegi". Olgu kohe alustuseks üteldud, et olen temaga mitmes punktis sama meelt, aga arusaam sellest, kuidas üht või teist küsimust tuleks lahendada, on meil erinev.

Olen nõus, et tööd rabav inimene peab saama õiglast ja inimväärset tasu. Läänemetsa arvates on õiglane palk mingi alampalk, mille määrab valitsus. Minu meelest on õiglane palk otseses suhtes lisandväärtusega, mida just see töö tekitab. Ja selleks, et lisandväärtus oleks võimalikult suur, on vaja inimesi koolitada. Kui palka makstakse rohkem, kui on lisandväärtus tervikuna, ootab ettevõtjat ees pankrot.

Tema arvates pole tagantjärele tarkusest kasu, aga minu arvates on sellest suur kasu, kui me kasutame seda õppimiseks. Tuletan meelde, et just tagantjärele tarkusest ehk tehtud vigadest oleme lapsest saadik õppinud. On ju nii, et kui laps midagi kuuma puudutades valu tunneb, siis järgmisel korral ta üldjuhul enam sellist liigutust ei tee. Vähemalt mina olen elu jooksul mitu korda nõnda õppinud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles