Viljandi HC asub pühapäeval Balti liigas tiitlit kaitsma

Merlin Kuld
Nii nagu möödunud aastal, seisavad ka tänavu Balti liiga finaalis vastamisi Viljandi HC ja Põlva Serviti. Mullu saavutas kodusaalis võidu Viljandi meeskond. Pühapäeval leiab kohtumine aset Põlva Mesikäpa hallis. Foto: Marko Saarm

Viljandi HC alistas laupäeval Balti liiga final four'i mängus ZRHK Tenax Dobele ühe väravaga, lõppseisuga 23:22 ning asub pühapäeval Põlva Mesikäpa hallis kullaheitlusse.

Viljandi võistkond haaras härjal sarvist ja kindlustas kuuendal minutil kaheväravalise edumaa, kui Hendrik Koks seitsme meetri karistusviske realiseeris. 11. minutil tabas väravavaht Artūrs Kuģis Läti klubi poolelt, tehes seisuks 6:5. Skoor püsis muutumatuna kuus minutit. Lunastaja oli jällegi Koks. Selle aja jooksul nägi mäng punast kaarti Tenaxi Ņikita Pančenkole, nelja kaheminutilist eemaldamist ja viit nurjunud viset.

18. minutil oma mängu esimese värava visanud Mikk Varik viis viljandlased kolmega ette. Kristjan Koovit suurendas vahemaa nelja ja Mikk Varik kohe viie punkti peale, kuid Tenax võitles esimese poolaja lõpuvile eel kaotusseisu vaid kolmeväravaliseks.