R, 9.06.2023

Omniva kirjakandjad alustavad Viljandis ajalehtede kojukannet

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook Twitter
Comments
Laupäevast hakkavad Viljandis värskeid paberlehti postkastidesse viima Omniva kirjakandjad.
Laupäevast hakkavad Viljandis värskeid paberlehti postkastidesse viima Omniva kirjakandjad. Foto: Tomi Saluveer

Omniva alustab laupäeval, 1. aprillil lehtede ja perioodika varahommikust kannet Viljandis ning loodab värsked ajalehed postkastidesse toimetada kella 7.30-ks. Esimestel päevadel võib aga ettevõtte juhtide sõnul esineda mõningaid tõrkeid.

"Kui seni oleme ajalehti ja perioodikat toimetanud kohale Viljandimaa valdades, siis nüüd lisandub ka varahommikune lehekanne Viljandi linnas ja selle ümbruses," ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt pressiteates. "Viljandi linna 4000 lehe- ja perioodika tellija jaoks jääb üldjoontes kõik samaks ehk ajaleht tuuakse nagu varemgi varahommikul postkasti," jätkas ta ja lisas, et seda teevad nüüd Omniva kirjakandjad.

Esimestel päevadel toimub postiringide nii-öelda sissetöötamine ja Omniva kirjakandjad annavad ettevõtte kinnitusel endast parima, et toimetada kõik ajalehed kiirelt ja turvaliselt tellitud aadressile. "Meil on Viljandis pikaaegne posti kojukande kogemus ja aadressid üldjuhul tuttavad, aga hommikuse postiringi ülesehitus ja teekond on siiski uus ning ka töötajad, kes lehti hakkavad tooma, on enamuses uued inimesed uuel töökohal ja seetõttu läheb alguses natuke aega, et saada teenuse osutamine võimalikult sujuvaks," nentis Omniva jaotuskeskuste lõuna piirkonna juht Jaanus Jõelaid.

Varahommikust kannet hakkavad Viljandis nii jalgsi kui autoga tegema üheksa kirjakandjat, kelle seas on ka varem Express Postis töötanud inimesi. "Hindame väga nende kogemust ning teadmisi, mis aitavad uuel postiringil tööle asudes kiirelt sisse elada. Päris uued töötajad koolitame ise välja ja toetame neid esimestel päevadel postiringide läbimisel. Oluline on, et ajaleht jõuaks tellija postkasti hiljemalt kell 7.30," märkis Jõelaid.

Omniva klienditeenindus ootab Viljandi elanikelt tagasisidet ja tähelepanekuid teenuse kohta. "Meie soov on pakkuda parimat teenust ja seetõttu on eriti esimestel päevadel oluline, et saaksime kiirelt info, kui juhtub, et leht ei ole jõudnud tellijani," rõhutas Jõelaid.

Viljandi jaotuskeskus teenindab Viljandimaal kokku ligi 22 500 postkasti ja 60 kirjakasti. Kokku tehakse igapäevaselt 29 postiringi. Hajaasustusega maapiirkondades viivad kirjakandjad posti kohale autodega, keskmise kanderingi pikkus on 140 kilomeetrit. Viljandi valdades jätkab Omniva tavapärast perioodika- ja postikannet päevasel ajal ning viib kirjad ja muu posti kohale tavapäraselt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles