R, 9.06.2023

Aastatetagused ehitusvead toovad staadionihoone renoveerimisse kümneid tuhandeid eurosid lisakulu

Merlin Kuld
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Linnastaadioni olmehoonet energiatõhusamaks muutev firma avastas, et 2010. aastal valminud maja ehitaja on teinud vigu, mida nüüd parandamata jättes tööd jätkata ei saa.
Linnastaadioni olmehoonet energiatõhusamaks muutev firma avastas, et 2010. aastal valminud maja ehitaja on teinud vigu, mida nüüd parandamata jättes tööd jätkata ei saa. Foto: Marko Saarm

Viljandi staadioni olmehoonet renoveerima asunud ehitaja avastas, et vähemalt üks hoone vahesein seisab ebatasasel ja tihendamata pinnasel. See ja teised väljatulnud ehitusvead tähendavad linnale veidi rohkem kui 37 000 eurot lisakulu.

Staadionihoone on kavas muuta energiatõhusamaks. Muu hulgas saab see elektrikütte asemel keskkütte ning osa sooja vett saadakse edaspidi päikesepaneelide abil.

Olmehoone energiatõhususe parandamise projekti rahastamise otsustas riigi tugiteenuste keskus 2021. aasta juulis ning mullu oktoobri alguses sõlmis linn lepingu osaühinguga Proland Ehitus, kes renoveerimistöö ette võttis. Nüüd aga tuli linnal sõlmida töövõtulepingu lisa, sest ehitus- ja lammutustööde ettevalmistamise käigus ilmnes hulk vigu, mida ei saa renoveerimise jätkamiseks lahendamata jätta.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles