T, 30.05.2023

SOOMAA ⟩ Üleujutuse tippu on oodata nädala pärast

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Soomaa viies aastaeg on alanud. Pühapäeval kella 17 ajal oli Halliste jõe veetase 233 sentimeetrit ja 24 tunniga oli vesi tõusnud 20,8 sentimeetrit.
Soomaa viies aastaeg on alanud. Pühapäeval kella 17 ajal oli Halliste jõe veetase 233 sentimeetrit ja 24 tunniga oli vesi tõusnud 20,8 sentimeetrit. Foto: Kenno Soo

Kuigi ennustuse järgi võiks suurvesi tänavu kerkida ligi nelja meetri kõrgusele, on kehvema talve tase Soomaal juba saavutatud. Pühapäevaks oli ilmateenistuse Riisa vaatluspunkti andmetel seljataga suur, 24-sentimeetrine veetaseme tõus ja esmaspäevaks küündis üleujutus 240 sentimeetrini.

Eestis praegu kõige vesisema paiga kohta märkis Soomaa giid Algis Martsoo, et vett igal juhul on. Tema sõnul annaks praegune viienda aastaaja tase juba kehvema talve parimad päevad välja, kuid üldist pilti vaadates on veetasemel veel tõusuks ruumi küll.

​Pool suurvett voolas merre

​Talv oma sademete ehk siis vihma ja lume poolest polnud soomaalase sõnul kehv. Lumi tuli maha juba novembris ja kui kõik sademed kokku liita, võiks ilmselt rääkida rekordihõngulisest üleujutusest, aga vahepeal sulas ju lumi ära. "Aastavahetuseks oli esimene lumi läinud ja üks osa läks kaduma," tõdes Algis Martsoo.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles