N, 23.03.2023

Legendaarse õpetaja mälestusturniiril pakkus tippudele närvikõdi tema lapselaps

Legendaarse õpetaja mälestusturniiril pakkus tippudele närvikõdi tema lapselaps
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lev Braschinsky mälestusturniiril osales 56 maletaja seas ka tema lapselaps Mark Braschinsky (vasakul), kes pildil oleva matši lõppmängus jäi alla rahvusvahelise meistri kraadiga Andrei Šiškovile.
Lev Braschinsky mälestusturniiril osales 56 maletaja seas ka tema lapselaps Mark Braschinsky (vasakul), kes pildil oleva matši lõppmängus jäi alla rahvusvahelise meistri kraadiga Andrei Šiškovile. Foto: Elmo Riig

Legendaarse Viljandi õpetaja Lev Braschinsky 100. sünniaastapäeva eel peetud mälestusturniiri võitis Aleksandr Volodin, kes kogus 6,5 punkti seitsmest võimalikust nagu teinegi rahvusvaheline suurmeister Igor Švõrjov, aga otsustavaks said Volodini paremad koefitsiendipunktid.

Legendaarse õpetaja ja Viljandi elutöö preemia laureaadi Lev Braschinsky auks Paalalinna kooli sööklas peetud mälestusturniiril oli kohal 56 maletajat. Teiste seas olid laua taga kolm suurmeistrit ja mitu rahvusvahelist meistrit. Üle viie aasta oli taas kohal Lev Braschinsky lapselaps, rahvusvaheliselt tuntud neuroloog Mark Braschinsky, kes tugevas konkurentsis isegi kaasa lõi.

Märksõnad
Tagasi üles