Kalju Komissarovi nimelise stipendiumi pälvisid Elle Maria Viies ja Berta Kelder

Sakala
Copy
Tänavuse Kalju Komissarovi stipendiaadid Elle Maria Viies (vasakul) ja Berta Kelder.
Tänavuse Kalju Komissarovi stipendiaadid Elle Maria Viies (vasakul) ja Berta Kelder. Foto: Maritta Anton

8. märtsil, Kalju Komissarovi sünniaastapäeval anti Ugala teatris tema nime kandev stipendium kahele Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilasele. Stipendiumi pälvisid tantsukunsti õppekava neljanda kursuse tudeng Elle Maria Viies ja visuaaltehnoloogi eriala dekoraator-butafoori spetsialiseerumise kolmanda kursuse üliõpilane Berta Kelder.

"Kalju Komissarov oli üks hiiglastest, kelle õlgadel seisab tänane kultuuriakadeemia kontseptsioon – just tema pani aluse terviklikule lähenemisele etenduskunstide õpetamisel, hõlmates nii lavapealseid kui ka lavataguseid erialasid," sõnas kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar. Ta lisas, et see stipendium on justkui sümboolne õlalepatsutus tänastele etenduskunstnikele, et nüüd on nende kord joosta ja maailma paremaks muuta.

2000 euro suurune stipendium jagatakse stipendiaatide vahel võrdselt. Elle Maria Viies plaanib selle toel osaleda Julyen Hamiltoni kahenädalases töötoas Brüsseli kunstikeskuses Tictac.

Kultuuriakadeemia tantsukunsti õppekava programmijuhi Kai Valtna hinnangul iseloomustab Viiest intelligentne uudishimu ja austus keha väljendusvõimaluste vastu ning puhas töökus ja järjekindlus oma ideede elluviimisel. "Tänapäeval pole just ülearu palju koreograafe, kes uurivad nõnda liikumist ja liigutust kui Elle ja nendest oma loominguks impulsse leiavad," sõnas ta.

Berta Kelder kasutab toetust, et võtta osa rahvusvahelisest teatrifestivalist Prague Quadrennial 2023. Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava programmijuht Eve Komissarov tõi välja tema soovi ennast erialaselt täiendada ja pidevalt areneda, põimituna töökuse ning visadusega seatud eesmärkide saavutamises. Tal on valmisolek mõelda välja nutikaid lahendusi, kasutada uuenduslikke töövõtteid ja loominguliselt mõelda. "Neid heale butafoorile omaseid jooni täiendab Berta puhul soe ning sõbralik meel, mis aitab kaasa usaldusliku ning üksteist toetava atmosfääri loomisele meeskonnatöös," sõnas programmijuht.

Kalju Komissarovi nimeline stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal ning sellega soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist viljakat tööd teatrihariduse vallas. See määratakse üliõpilasele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loominguline, distsiplineeritud, pidanud silmas eetilisi väärtusi ning on oma erialal perspektiivikas. Stipendium algatati 2018. aastal Garmen Tabori, Tartu ülikooli ja Eesti teatriliidu ettepanekul ning Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali toel. Traditsiooniliselt kingitakse stipendiaatidele Woochi käekellad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles