K, 22.03.2023

Linnavalitsus jagas huvikoolide õppemaksu vabastusi

Egon Valdaru
, reporter
Linnavalitsus jagas huvikoolide õppemaksu vabastusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi linnavalitsus andis aasta esimeseks pooleks 27 961 eurot huvikoolide õppemaksu vabastusi.
Viljandi linnavalitsus andis aasta esimeseks pooleks 27 961 eurot huvikoolide õppemaksu vabastusi. Foto: Marko Saarm

Viljandi linnavalitsus andis aasta esimeseks pooleks huvikoolide õppemaksu vabastusi 27 961 euro ulatuses.

Selle summaga toetati 72 pere 184 lapse osalemist huvihariduses ja -tegevuses. Määratud vabastus on võrreldes eelmise aastaga märgatavalt suurenenud osaliselt õppetasude tõusu tõttu, kuid suuremas osas taotluste hulga suurenemise tõttu. Läinud aasta esimeses pooles jagas linnavalitsus toetust 20 870 euro ulatuses. Sel aastal taotles õppemaksu vabastust 15 peret rohkem ning seega toetas linn 37 lapse osalemist huvihariduses või -tegevuses rohkem kui läinud aastal.

Abilinnapea Tonio Tamra sõnul toetab linnavalitsus huvikoolide õppemaksu vabastusega paljulapselisi ning toimetulekuraskustes peresid. "Meie soov on, et nende laste huvihariduses ja -tegevuses osalemine ei jääks majanduslike põhjuste taha. Eriti just rasketel aegadel teeb linnavalitsus kõik selleks, et lapsed ei peaks majanduslike raskuste tõttu eemale jääma oma huvitegevustest," ütles abilinnapea pressiteate vahendusel.

Vabastusi määrati nii Viljandi huvikoolide kui ka linnas tegutsevate erahuvikoolide ja huvitegevust pakkuvate eraühingute õppuritele perioodiks 1. jaanuarist 31. maini. Kevadperioodiks saab endiselt vabastust taotleda. Kui saata taotlus enne 15. kuupäeva, määratakse vabastus jooksva kuu algusest perioodi lõpuni ehk selles taotlusvoorus 31. maini. Samal põhimõttel menetletakse saabunud taotlusi ka edaspidi. Taotlusi saab esitada Viljandi linna e-keskkonnas Spoku.

Vabastust saab taotleda, kui peres kasvab neli last või rohkem, perest õpib huvikoolis kolm last, pere saab toimetulekutoetust või kuusissetulek ühe pereliikme kohta on väiksem kui 75 protsenti kehtivast alampalgast. Maksimaalne vabastuse määr ühe lapse kohta on 50 eurot kuus.

Märksõnad
Tagasi üles