N, 1.06.2023

Kes peaks otsustama nohuse lapse kojujätmise? Koroonaaegsed soovitused tegid kannapöörde

Merlin Kuld
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Nohu ja köhaga kulgevate viirusnakkuste levikut ei aita tõrjuda haigete laste lasteaiast kojujätmine. Kui aga haigusega kaasneb palavik, tuleb koju jääda.
Nohu ja köhaga kulgevate viirusnakkuste levikut ei aita tõrjuda haigete laste lasteaiast kojujätmine. Kui aga haigusega kaasneb palavik, tuleb koju jääda. Foto: Madis Veltman

Lapsevanemate hulgas on tekitanud arutelu Eesti perearstide seltsi infokiri, mille kohaselt võiks nohus, köhas, silma- või kõrvapõletikus ja angiiniga lapse lasteaeda saata, kui laps end sealjuures hästi tunneb. Lasteaednike hinnangul võiks iga rühma lapsevanemad koju­jätmise piirid omavahel kokku leppida.

Infokirjas seisab, et enamik haigusi nakkab juba enne sümptomite ilmnemist, mistõttu on lasteaedades palju nakkust kandvaid lapsi juba enne, kui esimene haige leitakse. Kui laps on haige, on perearstide seltsi sõnul tähtis, et ta saaks põdeda ja haigusest toibuda kodus. Lasteaeda naasta võib ta juhul, kui on võimeline aktiivselt osalema lasteaia igapäevategevustes.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles