P, 10.12.2023

HOIATUS! Kelmid üritavad Facebooki Messengeris paroole varastada

Sakala
Copy
Facebooki Messengeri saadud lingile ei tohi vajutada. Kui sõbra kontolt tuleb selline link, tuleb sõbrale teada anda, et tema Messengeris on viirus.
Facebooki Messengeri saadud lingile ei tohi vajutada. Kui sõbra kontolt tuleb selline link, tuleb sõbrale teada anda, et tema Messengeris on viirus. Foto: Elerin Tetsmann

Facebooki Messengeris levib nõiaring, millega kelmid üritavad varastada paroole ning sulgeda omanikule kontole sissepääs.

Veebipolitseinik Elerin Tetsmann nentis Facebooki lehel, et kui teile saabub kiri "Vaata, mis ma leidsin", millele järgneb link, on tegemist kelmusega. Kui sellisele lingile vajutate ja logite sealtkaudu sisse oma Facebooki kontole, viib lehekülg näiliselt Google‘i leheküljele, mis näitab 404 errrorit, nagu oleks tekkinud mingisugune probleem sisselogimisel.

"Andes oma e-maili aadressi ja parooli sellele leheküljele, saavad kelmid kohe andmed Sinu Facebooki sisselogimiseks, vahetavad ära parooli ning Sina enam oma kontole ligi ei pääse," selgitas Tetsmann postituses. Järgmisena hakatakse samalaadseid kirju saatma konto omaniku sõpradele ja nõiaring ongi käivitunud.

"Kui oled sellise kirja Messengeri saanud, teavita kohe kirja saatjat, et tegemist on viirusega," märkis Tetsmann.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles