T, 21.03.2023

Varjupaigaloomade jõulusoov: oma kodu

Varjupaigaloomade jõulusoov: oma kodu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jõulud on aeg, mil mõelda neljajalgsetele, kes ootavad koduta loomade varjupaigas oma inimest ja oma kodu ning kes ei ütle ära pikast paist.
Jõulud on aeg, mil mõelda neljajalgsetele, kes ootavad koduta loomade varjupaigas oma inimest ja oma kodu ning kes ei ütle ära pikast paist. Foto: Elmo Riig

Jõuluaeg on helge ning seda ka meie neljajalgsetele sõpradele. On aga ka neid neljajalgseid, kellel pole oma kahejalgset, ning nemad otsivad endale peremeest ja -naist kogu eluks ja aasta läbi. Viljandi loomade varjupaigas on parasjagu koduotsingul ligi kakssada neljajalgset ning jõuluaja helges meeleolus tutvustab Sakala varjupaiga töötajate abiga neist mõne lugu.

Viljandi loomade varjupaiga juhataja Siiri Mängli sõnul on jõulud ka loomade varjupaigas see aeg, mil tehakse head annetuste näol. Tema sõnul ei kipu aga olema seda tendentsi, et sel ajal võetaks sealt koju rohkem loomi. Niisiis mõtet neljajalgsest kui jõulukingitusest ei ole ta täheldanud. Arvestades tänavust elatustaseme tõusu on loomi varjupaigast võetud varasemast pigem vähem.

Märksõnad
Tagasi üles