E, 6.02.2023

Metsloomad kolivad linna elama

Aivar Aotäht
, reporter
Metsloomad kolivad linna elama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ehkki tundub, justkui toimetaks see punasaba vabas looduses, on pilt tehtud Viljandis. Loom jäi piltniku kaamera ette mullu 7. veebruaril lossimägedes.
Ehkki tundub, justkui toimetaks see punasaba vabas looduses, on pilt tehtud Viljandis. Loom jäi piltniku kaamera ette mullu 7. veebruaril lossimägedes. Foto: Marko Saarm

Eesti metsade uhkus põder satub linna vahel harva, kuid üha rohkem reinuvadereid eelistab linlikku elustiili ning mõni neist on kolinud elama ka Viljandisse.

Viljandi linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Villem Kutti ütles, et linna juhuslikult sattuvad ulukid muret ei valmista, probleem tekib aga siis, kui inimesed loovad metsloomale linnas häid elutingimusi. Seda võidakse tema sõnul teha nii kogemata kui teadlikult.

«Tean juhtumeid, kui rebaseid on oma koduaias toidetud ja hiljem ei saada neist enam lahti,» lausus Kutti. «Samamoodi meelitavad rebaseid ning ka kährikuid ligi koera jaoks õue jäetav toit, üleajav prügikast ja toidujäätmetega kompostihunnik. Nii harjuvadki metsloomad sellistes aedades käima.»

Märksõnad
Tagasi üles