E, 6.02.2023

Jaan Pehk annab rongis peatustest teada luulevormis

Margus Haav
, reporter
Jaan Pehk annab rongis peatustest teada luulevormis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaan Pehki kuuleb Elroni rongides igas peatuses uue aasta alguseni.
Jaan Pehki kuuleb Elroni rongides igas peatuses uue aasta alguseni. Foto: Mihkel Maripuu

"Meie rongil kriimud silmad ja on päris palju võhma. Oleme me jõudnud Võhma." See on üks Elroni rongides jõulukuul kõlavatest teavitustest. Tegemist on muusik Jaan Pehki loodud heliklippide ja jõululuuletustega, mis annavad sõitjatele teada saabuvatest peatustest.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuhi Katrin Kulderknupu sõnul tahetakse niisuguste heliteavitustega kõikide sõidud  mõnusamaks muuta. Uutmoodi teavitused kõlavad rongides 6. detsembrist kuni uue aasta esimese nädala lõpuni.

"Uue kõla on saanud kõikide rongipeatuste nimed ning teavitused on sisse lugenud heatujuline Jaan Pehk kas lühikese laulujupina või hoopiski riimina. Lisaks saab kuulda luuletusi," rääkis Kulderknup.

Jaan Pehk nentis, et ka temal tuleb aeg-ajalt rongiga sõitmist ette. "Minu lemmikkohad on Hiiu ja Türi, sest mõlema peatuse lähistel asub mul kodu. Just Türi peatuses kõlab sel jõulukuul rõõmus luuletus rongisõitjate sihtpunkti jõudmisest," lausus ta.

Inspiratsiooni sai Pehk oma sõnul peamiselt peatuste nimedest endist ja ka lihtsalt rongisõiduga seonduvast. "Loodetavasti ei aja luuletused kedagi väga segadusse ja ma loodan, et inimesed oskavad endale harjumuspärases peatuses ikka maha minna," ütles ta.

Peagi leiab Elroni rongidest ka üle kümne Jaan Pehki lõbusa luuletuse, millest mõne võib sõitja soovi korral pähe õppida või siis üles kirjutada või pildistada, et need jõululauas või kingipakki lunastamiseks ette lugeda. 

Märksõnad
Tagasi üles