E, 6.02.2023

Maakonna omavalitsused pingutavad palgatõusude ja tasakaalu nimel. «Omavalitsuse eelarvet ei saa ju defitsiiti lasta»

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Maakonna omavalitsused pingutavad palgatõusude ja tasakaalu nimel. «Omavalitsuse eelarvet ei saa ju defitsiiti lasta»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Detsembri alguses esitab iga linna- ja vallavalitsus volikogule tutvumiseks järgmise aasta eelarve eelnõu, mida arutama hakatakse. Üha kasvavate igapäevakulude katmine ning töötajate toetamine rekordilise inflatsiooni tingimustes on aga keeruline ülesanne.
Detsembri alguses esitab iga linna- ja vallavalitsus volikogule tutvumiseks järgmise aasta eelarve eelnõu, mida arutama hakatakse. Üha kasvavate igapäevakulude katmine ning töötajate toetamine rekordilise inflatsiooni tingimustes on aga keeruline ülesanne. Foto: Arvo Meeks

Järgmisest aastast tõuseb õpetajate palk ning volikogudele tutvumiseks saadetud aastaeelarvetes on maakonna omavalitsused pingutanud selle nimel, et tagada lasteaiaõpetajatele õpetajatega võrdne palk, toetada hariduse tugi­spetsialiste ning võimaluse korral tõsta teiste töötajate palka. Ainsana ei saa valla töötajad palga­lisa Põhja-Sakalas.

Viljandi linna tuleva aasta eelarvega tagatakse üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajatele ning hariduse tugispetsialistidele ehk logopeedidele, psühholoogidele, sotsiaalpedagoogidele ja eripedagoogidele palgafondi kasv 24 protsenti. Teiste linnalt palka saavate töötajate palgafond suureneb keskmiselt 10 protsenti.

Märksõnad
Tagasi üles