N, 8.12.2022

Lambikuusk hakkab taas linlaste rõõmuks särama

Egon Valdaru
, reporter
Lambikuusk hakkab taas linlaste rõõmuks särama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi kuulus lambikuusk pandi taas üles.
Viljandi kuulus lambikuusk pandi taas üles. Foto: Elmo Riig

Viljandi Veevärgi eestvõttel püstitati neljapäeval Viljandi Kösti ristmiku keskele taas jõulukaunistus, mis on tehtud vanadest tänavalaternatest ja mida linlased kutsuvad lambikuuseks.

"Pidevalt põlema paneme ta kindlasti 17. detsembrist," sõnas Viljandi Veevärgi juht Toomas Porro. "Esialgu on veel otsustamisel, kas paneme igaks õhtuks põlema või ainult advendipühadel nädalavahetusteks."

Esimest korda kerkis erakordne kuusk Viljandi piirile 2018. aastal ning selle väljamõtlejad olid Viljandi Veevärgi juht Toomas Porro ja osaühingu DAG Reklaam disainer Jüri Märka. Kokku panid selle DAG Reklaami töömehed. Puu on tehtud 77 vanast tänavalambist, mis Viljandi tänavatelt maha võeti. Vanad naatriumpirnid asendati uute 15-vatiste leedvalgustitega ning need seati kokku nii, et see meenutaks kuuske. Toomas Porro ütles, et kuna laternad töötavad leedidega, siis elektrikulu on sellel linna üldvalgustusega võrreldes väga väike.

Porro sõnutsi on kuusk aastatega hästi vastu pidanud. Kokkupanekute ja lahtivõtmistega on detailid veidi kloppida saanud, aga kõik on parandatud ja valgustuse poole pealt ei ole mingeid muresid olnud.

"Seni, kuni linnakunstnik ja linnarahvas selle ülespaneku poolt on, jätkame igal aastal selle püstitamist," lisas Porro.

Märksõnad
Tagasi üles