K, 30.11.2022

Riigikogulane soovis anda katuseraha oma suvila kõrvale tänavavalgustuse rajamiseks

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Riigikogulane soovis anda katuseraha oma suvila kõrvale tänavavalgustuse rajamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11
Tänavavalgustus on kavandatud Mähma piirkonda, kus asub ka riigikogu liikme ning töö tarbeks riigieelarvesse 26 000 euro suuruse toetuse kirjutanud Sulev Kannimäe suvila. Fotol on see näha paremal pool teed.
Tänavavalgustus on kavandatud Mähma piirkonda, kus asub ka riigikogu liikme ning töö tarbeks riigieelarvesse 26 000 euro suuruse toetuse kirjutanud Sulev Kannimäe suvila. Fotol on see näha paremal pool teed. Foto: Marko Saarm, Elmo Riig (montaaž)

Viljandi valla Mähma külla suvila rajanud reformierakondlane Sulev Kannimäe soovis maakonna suurima riigikogu katuseraha summa anda samasse külla tänavavalgustuse ning poole väiksema summa endisesse kodukülla seiklusraja ehitamiseks. Summad olid juba kenasti riigieelarve kinnitamise suunas teel, kui neljapäeval Sakala digilehes ilmunud artikli vastukajana teatas Reformierakond, et fraktsioon võtab Kannimäe ettepanekud tagasi.

Reformierakonda kuuluv Kannimäe jagas oma 39 000 eurot kahe koduküla vahel: 26 000 eurot pidi minema Mähma tänavalampide jaoks ning 13 000 Uusnasse madalseiklusraja ehitamiseks. Uusnas on Kannimäe praegune kodu ning sealset külamaja juhatab tema abikaasa. Seiklusrada ongi kavandatud külamaja kõrvale. Ametlikult pidi raha minema vallavalitsusele, aga konkreetse ülesande täitmiseks.

«Kas vallale ei või raha anda?» küsis Sulev Kannimäe vastu küsimusele, kas talle endale ei tundu need rahaeraldused korruptiivse maiguga. «Mina mingit vastuolu ei näe.»

Märksõnad
Tagasi üles