E, 28.11.2022

65 pakkumist kergitasid korteri hinda enam kui kaks korda

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
65 pakkumist kergitasid korteri hinda enam kui kaks korda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oksjonil olnud korteri köögis pole isegi aknaid vahetatud.
Oksjonil olnud korteri köögis pole isegi aknaid vahetatud. Foto: Mulgi vald

Mulgi vallale kuulunud kehvas seisus korteri ostmiseks tehti veebioksjonil 65 pakkumist ja lõpuks leidis 3000-eurose alghinnaga müüki pandud korter omaniku 6850 euro eest.

"Huvi oli päris suur," ütles Mulgi abivallavanem Dmitri Orav. "Ja madal alghind täitis oma eesmärgi."

38,8 ruutmeetri suurune kahetoaline ahiküttega korter, kus on küll WC, aga mitte vannituba, pandi oksjonikeskkonnas osta.ee müüki novembri hakul ning enampakkumine lõppes selle teisipäeva hommikul. Viimane pakkumine tuli seitse minutit pärast tähtaega kella kaheksat, sest oksjoni lõpp läks üsna tuliseks: kui kuni esmaspäevani oli tehtud kümme pakkumist, siis edasi tehti vähem kui 24 tunniga 54 pakkumist.

Korter on müüja selgitust mööda halvas korras ja vajab remonti. Plussidena sai müüja välja käia toimiva vee- ja kanalisatsioonisüsteemi ning plastaknad.

Põlde küla kahekorruselise kortermaja teisel korrusel asuv korter on üsna kehvas seisus.
Põlde küla kahekorruselise kortermaja teisel korrusel asuv korter on üsna kehvas seisus. Foto: Mulgi Vallavalitsus

Kinnisvarabüroo Domus Kinnisvara kutseline hindaja Mirje Kallaste pidas kohe oksjoni algul tõenäoliseks, et korteri hind kerkib omajagu, sest asukoht on hea – otse Abja-Paluoja külje all Põlde külas.

Umbes samasuguse hinnaga on kortereid veebilehe kv.ee andmetel broneeritud ka Põlde külast mõneteistkümne kilomeetri kaugusel Kamara külas, kuid Kallaste hinnangul ei anna neid pakkumisi Põlde küla pakkumisega võrrelda: Põlde on ostjate silmis tunduvalt atraktiivsem koht.

Dmitri Orav meenutas, et algul oli vallajuhtidel mõte panna päranduseks saadud korter müüki kõrgema alghinnaga, aga siis tuli meelde samalaadne oksjon Polli külas. "Panime seal korteri müüki 10 000-eurose alghinnaga ja ühtegi pakkumist ei tulnud. Siis langetasime hinda peaaegu poole võrra ja järgmisel oksjonil müüsime korteri kallimalt kui 10 000 eurot."

Nimetatud kinnisvaraportaalis on praegu müügis ka Põlde külas asuv neljatoaline korter. Selle seisukord on samuti üsna kehv, aga seda pakutakse enam kui 21 000 euro eest.

"Eks omanikud või küsida, mida soovivad," lausus Orav ning lisas, et valla eesmärk on korter õiglase hinnaga maha müüa, mitte suurt tulu püüda.

Märksõnad
Tagasi üles