E, 28.11.2022

Viljandit väisas Eesti teedel haruldane vesinikuauto

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Viljandit väisas Eesti teedel haruldane vesinikuauto
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Möödunud reedel Viljandi Amservi salongis ettevõtlusauhindade jagamisel käinud külalised said uudistada vesinikuautot. Nüüdseks on see juba margi Tallinna esindusse tagasi saadetud.
Möödunud reedel Viljandi Amservi salongis ettevõtlusauhindade jagamisel käinud külalised said uudistada vesinikuautot. Nüüdseks on see juba margi Tallinna esindusse tagasi saadetud. Foto: Marko Saarm

Paari kuu eesti Viljandi äärde kolinud Amservi autosalongis oli eelmise nädala lõpus koha sisse võtnud Eestis ainulaadne vesinikuauto. Kui Jaapanis ja USA-s on Toyota Mirai juba tavakasutuses, siis siin kandis pärsib ostuhuvi olematu tanklataristu.

"See teeb endale ise elektrit vesiniku kaudu," selgitas siinse Amservi esinduse juht Olev Põldme.

Suurim erinevus elektriautost on autonoomsus. "Ei pea ootama laadijat või vaba kohta pistiku juures, vaid ta suudab elektrit ise toota, aga samas ei ole tal sisepõlemismootorit."

Viljandisse oli auto Tallinnast toodud ettevõtlusgala ajaks, sest nagu Põldme ütles, tuli õhtul juttu nii energiast kui rohepöördest ja sellisel tehnoloogial töötav auto sobitus teemasse hästi. Oli näha, et ka peo külalistes tekitas auto palju põnevust ning esinduse juht sai õhtu läbi selgitada, kuidas see toimib.

Märksõnad
Tagasi üles