P, 3.12.2023

Anu Raua nimelise stipendiumi pälvisid Kristi Everst ja Koidu Ahk

Egon Valdaru
, reporter
Facebook
Comments
Anu Raua (keskel) nimelise stipendiumi pälvisid Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili eriala tudeng Kristi Everst ja kultuuripärandi loovrakenduste magistriõppekava üliõpilane Koidu Ahk (paremal).
Anu Raua (keskel) nimelise stipendiumi pälvisid Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili eriala tudeng Kristi Everst ja kultuuripärandi loovrakenduste magistriõppekava üliõpilane Koidu Ahk (paremal). Foto: Maritta Anton

18. novembril anti Viljandis pärimusmuusika aidas üle Anu Raua nimeline stipendium. Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia andis pressiteate vahendusel teada, et tunnustuse pälvisid pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili eriala tudeng Kristi Everst ja kultuuripärandi loovrakenduste magistriõppekava üliõpilane Koidu Ahk.

Kristi Eversti kursusekaaslase Triin Sarapik-Kivi sõnul on Kristi suurepärane päranditundlik kindakuduja ning silmapaistva algatusvõime ja ettevõtlikkusega loovisik. Tema eestvedamisel korraldati kindakudumise kampaania Anu Raua keskuse toetuseks ja sellest sündis Eesti Rahva Muuseumis kaunis kindanäitus "Meie Raudvara on kindad!". Lisaks avas ta sel sügisel Tallinnas Põhjala tehases ja Viljandis pärimusmuusika aidas koos Heleri Jürissoniga fotonäituse "Kandjad". Samas koostöös on alguse saanud ka käsitööstuudio Studio Huik, mis pakub võimalust arendavaks kooskudumiseks nii algajatele kui vilunumatele. Ühtlasi koob Kristi kultuuriakadeemia töötajatele juubelikingituseks kindaid.

Koidu Ahki kirjeldavad kursusekaaslased kui pühendunud üliõpilast, kes paistab magistriõpingutel silma aktiivselt mõtteid jagades ja hoolikalt ainest uurides. Klassikalist muusikat õppinuna on ta samm-sammult liikunud rahvapärase pillimängu suunas. Koidu käsitöövahend on akordion, mis kehastub mängijaga üheks, luues imekauni harmoonia teda ümbritseva keskkonnaga. Kaastudengite sõnul on Koidu julge esineja, kes on paljudel üritustel kaasanud publikut liikuma ja kaasa laulma. Lisaks Kristi Everstile ja Koidu Ahkile olid stipendiumile nomineeritud rahvusliku metallitöö eriala üliõpilased Marlin Kohtring, Gert Evert ja Reelika Ilves ning rahvusliku ehituse eriala üliõpilane Kermo Aasmäe.

Anu Raua nimeline stipendium on mõeldud Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia ja kultuuripärandi loovrakenduste õppekavade üliõpilastele, kes on silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. Igal aastal väljaantava stipendiumi ühe osa moodustab rahaline toetus 1000 eurot ning teise osa naturaalmajanduslik toetus, mis sümboliseerib seotust maakultuuriga. Stipendiumile saavad kandidaate esitada Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud ja üliõpilased.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles