Skip to footer
Saada vihje

Viljandi suurim üürikorterite omanik tunnetab turu raugemist

Leola Kinnisvara üürib välja umbes 200 korterit, millest enamik on kolmes suures majas Suur-Kaare ja Puiestee tänaval ning Pärnu maanteel.

Viljandi üüriturul on kõvasti rahulikum kui veel aasta tagasi ja kuigi siinsel suurimal üürileandjal on kortereid saadaval paarkümmend, paistab talle, et pakkumine hakkab vaikselt nõudmisega võrdsustuma.

«Oleme pikka aega kasvanud, võimalik, et oleme suurim,» lausus üüri- ja müügiturul tegutseva Leola Kinnisvara omanik Raul Alliksaar. Praegu on tema firma omandis natuke alla 200 üürikorteri, aga vahepeal on neid ka üle selle olnud. «Mõned oleme maha müünud ja nii see kõigub,» lausus ta.

Paarsada üürikorterit

Ettevõtte koduleheküljel Viljandi Korterid on näha, et müügiks ja üürimiseks on neid kokku 12 majas, kuid nagu Raul Alliksaar ütles, ei ole seal üleval kõiki kortereid. Mõned on vanemates hoonetes, kus ei ole tema sõnul ehk kõige paremad tingimused, aga need korterid on ka odavama hinnaga ja kogu aeg välja üüritud.

Kõige suuremad üürimajad on ettevõttel Suur-Kaare tänav 33, Pärnu maantee 35a ja Puiestee tänav 12. «Ühes majas on 60 ja teises 67 korterit, mis teeb selle numbri kohe suureks,» nentis kinnisvaraettevõtja.

Leola Kinnisvara üürib välja umbes 200 korterit, millest enamik on kolmes suures majas Suur-Kaare ja Puiestee tänaval ning Pärnu maanteel.

Viljandi üüriturul hakkas Leola Kinnisvara tegutsema üle seitsme aasta tagasi, kui 2015. aastal valmis Suur-Kaare tänava kortermaja. Tänavust möödunud ajaga kõrvutades märkis Alliksaar, et sellest suvest paistab kinnisvarahuviliste aktiivsus Viljandis veidike raugevat. «Muidugi meil on kogu aeg olnud kortereid pakkumises, aga koguseliselt on üüriturule palju juurde tulnud väiksemaid tegijaid,» märkis ta.

Tehingute arv kahaneb

Kui Viljandis annab Leola Kinnisvarale tunda nõudluse täis saamine, siis üldine pilt näitab, et kogu Eestis kinnisvaratehingute arv kahaneb.

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Kristofer Orupõld ütles pressiteate vahendusel, et tehingute vähenemise taga on inimeste kindlustunde kahanemine. «Oktoobris tehti Eestis elukondliku kinnisvaraga kokku 2306 tehingut, mis on 10,7 protsenti vähem kui septembris,» märkis ta.

Viimasena Leola Kinnisvaral valmis saanud Lembitu puiestee majas on Raul Alliksaare sõnul seis rahulik. Samas tähendas ta, et kuna maja on uhiuus, on seal ka korteri hind natuke kõrgem. «Ideaalis soovitakse ikka head korterit odava hinna eest, aga meil see nii ei ole. Tallinnas maksaks selline korter veel vähemalt pool hinda juurde,» ütles ta.

Leola Kinnisvara üürib välja umbes 200 korterit, millest enamik on kolmes suures majas Suur-Kaare ja Puiestee tänaval ning Pärnu maanteel.

Mõned uued asjad on Leola Kinnisvaral ettevalmistamisel, kuid need nõuavad aega. Ent kui ettevalmistusprotsess on pikk, võib majandusolukord muutuda ja kui majandus jahtub, ei pruugi pangad võrreldes varasemaga enam nii kergelt kaasa tulla. Nagu Alliksaar tähendas: kui midagi uut teha, peavad kõik asjad sujuma, aga praegu annab natukene tunda seegi, et üürikorteritest enam väga suurt puudust pole.

«Meie põhimõte ongi, et teeme uusarenduse valmis ja siis vaatame, et kui on ostuhuvilisi, müüme, aga enamuse jätame üürikorteriteks,» märkis ta.

Leola Kinnisvaral on kortereid korraga nii üüriks kui müügiks. Alliksaare sõnul on müük aktiivsem, kui tegu on vast valmis saanud majaga, aga juba eakamate korterite müügitehingute arv on pigem väike. «Võib-olla paar tükki aastas tõstame ümber ja müüme selliseid, kus on üürnik sees,» lausus ta.

Kommentaarid
Tagasi üles