Viljandi käsipallurid jätsid endale eurosarja kodumänguks hea võimaluse

Kristo Voika (palliga) tabas eurosarja avamängus kuus korda.
Kristo Voika (palliga) tabas eurosarja avamängus kuus korda. Foto: Marko Saarm

Euroopa käsipalli karikasarja avaringis koduse konkurendi, Põlva Servitiga laupäeval võõrsil mänginud Viljandi klubi jättis endale pühapäevaks hea võimaluse teise ringi pääsu üritada, sest kaotas avamängu vaid ühe väravaga 26:27.

Laupäeval Põlvas peetud kohtumises avas skoori HC Viljandi mängija Kristo Voika ning üsna punkt-punktis mängus, kus suurim vahe oli Põlva kasuks kolm väravat, lõpetati avapoolaeg 14:14 viigiga.

Teisel poolajal võrdne mäng jätkus, kuni 20:20 seisult läks Põlva paari-kolme väravaga ette. Paar minutit enne lõpusireeni juhtis Serviti 27:24, aga siis õnnestus viljandlastel kaks väravat tagasi visata ning kodumängu alustab Viljandi punktilise kaotusega.

Viljandi kasuks viskasid Kristo Voika ja Hendrik Koks kuus väravat, Aleksander Pertelson ja Ott Varik lisasid mõlemad neli.

Põlva resultatiivseim oli Alfred Timmo üheksa väravaga, Henri Sillaste lisas viis tabamust.

EHF European Cup sarja avaringi teine kohtumine samade meeskondade vahel peetakse pühapäeval kell 17 Viljandi spordihoones.