Tiit Vunk tuli sudoku maailmameistriks

Egon Valdaru
Eesti koondis, Tiit Vunk on pildil keskmine.
Eesti koondis, Tiit Vunk on pildil keskmine. Foto: Erakogu

16.–19. oktoobrini Poolas Krakowis peetud 17. sudokute lahendamise maailmameistrivõistlustel võitis kuldmedali Suure-Jaanist pärit Tiit Vunk, kes praegu elab Elvas. Maailmameistriks tuli ta juba teist korda, tema eelmine tiitel pärineb 2016. aastast, varem on ta pälvinud veel kolm hõbedat ja kaks pronksi.

Tiit Vunk edestas ülipinevas finaaliheitluses vaid 8 sekundiga teiseks tulnud hiinlannat Dai Tantani. Kolmanda koha viis Jaapanisse kolmekordne maailmameister Kota Morinishi.

Võistkondlikus arvestuses võitis Eesti A-koondis koosseisus Tiit Vunk, Anna-Brigita Topkin, Tauri Purk, Tiit Hendrik Piibeleht ja kapten Jaanus Laidna pronksmedali. Maailmameistrivõistlustel osales 197 sudokufanaatikut 32 riigist.

Sdoku on maailmas, iseäranis Aasias ülipopulaarne. See loogikal põhinev numbrimäng koosneb enamasti 9 x 9 ruudustikust, mis on jaotatud omakorda 3 x 3 ruutudeks. Ruudustik tuleb täita numbritega 1–9 nii, et üheski reas, veerus ega regioonis ükski number ei kordu.