Meeskonna kapten Kristo Voika: mängisime nagu kaisukarud
Viljandi HC-l ei õnnestunud Põlva Serviti kaitsest läbi murda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi HC jäi kolmapäeva õhtul kodusaalis Põlva Servitile alla.
Viljandi HC jäi kolmapäeva õhtul kodusaalis Põlva Servitile alla. Foto: Elmo Riig

Eesti meeste käsipalli meistriliiga kohtumises kolmapäeva õhtul Viljandi spordihoones jäi Viljandi HC Põlva Serviti kaitsega hätta ja nii tuli tal vastu võtta 27:34 kaotus.

Nagu ütles Viljandi meeskonna kapten Kristo Voika, oli kaotuse taga eelkõige ebaõnnestunud mängu algus. "Esimene poolaeg. Võib öelda, et kaotasime enne, kui põllu peale saime. Ja siis, kui saime ise põllu peale, siis tahtsid kõik otsustajad olla ning varem kokkulepitud asjad enam ei toiminud," rääkis ta. "Kohe mängu alguses 0:5 alla jääda … Sellest saab välja tulla, aga seda on natuke liiga palju. Oligi näha, et Põlva Serviti oli selleks mänguks hästi valmistunud."

Oma meeskonnale tuhka pähe raputades tõdes Voika, et puudu jäi jõulisusest. "Mis meil selle hooaja probleem on? See, et me mängime nagu kaisukarud," lausus ta. "Käsipall on olemuselt jõuline mäng. Kui aga esimesel poolajal antakse kollane ainult treenerile …"

Võrdluseks: kui kodumeeskonnale määrati mängu vältel kaks kaheminutilist karistust, siis Serviti sai neid kuus.

Voika rõhutas, et kohe mängu algusest saadik tuleb olla valmis ja häälestatud. Samuti tunnistas ta, et meeskond jäi hätta Serviti kaitsega. "See oli nagu sein. Peame nende vastu uue taktika välja mõtlema ja oma tööd paremini tegema."

Viljandi HC kapteni Kristo Voika sõnul jäi meeskonnal Põlva Serviti vastu puudu jõulisusest. Foto: Elmo Riig

Põlva Servitile saab küll peaaegu igas loos viidata kui Viljandi meeskonna põlisele rivaalile, ent kolmapäeva õhtul läksid need eelmisel hooajal kõigis meie regiooni võistluste finaalides mänginud tiimid vastamisi muutunud koosseisudes.

Voika sõnul pole seda küll hea öelda, aga samal ajal kui Põlva Serviti on tugevamaks saanud, kipub Viljandi meeskond varasemaga võrreldes nõrgem olema. "Mängupilt on neil sama, aga kui meil on jõudu vähemaks jäänud, siis nemad on ridu tugevdanud."

Niisiis läksid külalised kolmapäevaõhtusele mängule vastu paremini häälestatuna ja seda näitas peagi ka tabloo. Kui mängitud oli viis minutit, tuli Viljandi HC peatreeneril Marko Koksil 0:5 kaotusseisus aeg maha võtta. Kodumeeskonna väravaarve avas Andrei Basarab kaheksandal mänguminutil.

Esimesel poolajal kuuel korral skoorinud Jürgen Rooba lahendas mitu kiirrünnakut ning vaheajale suundus Põlva seitsmeväravalises eduseisus.

Teise pooaja algus mängupilti muutust ei toonud. 46. minutil viskas Arturs Meiksans põlvakad 29:17 ette. Kuigi Servitile määrati märkimisväärselt rohkem kaheminutilisi karistusi, viljandlased ülekaalu ära kasutada ei suutnud. Umbes samasuguse vahega mindi viimaste hetkedeni. Kohtumise lõpetas võõrustajate 5:0 spurt, mis tõi tabloole skoori 27:34.

Viljandi HC-st viskasid Hendrik Koks, Aleksander Pertelson, Kristo Voika ja Ott Varik neli väravat. Serviti poolelt tabas Jürgen Rooba kümme korda ning Henri Sillaste ja Alfred Timmo said kirja viis tabamust.

Viljandi HC paremäär Ott Varik nentis kohtumise järel, et vastased mängisid seekord paremat käsipalli. "Jäime alla igas elemendis. Ei saanud hakkama kaitses ega rünnakul. Kui ühel tiimil asi sedasi jookseb, on tal lihtne mängida ja võita."

Samad meeskonnad lähevad loosi tahtel vastamisi ka oktoobri lõpus eurosarja teise ringi kohtumises. Nagu on öelnud Marko Koks, valmistas loosimise niisugune tulemus pettumust: sama tuttav vastane, kellega tuleb alatasa kolmes eri liigas mängida. Nüüd tõdes sama Kristo Voika: eurosarjas oleks ju hea mängida teiste riikide ja uute võiskondade vastu. "Me siin omavahel oleme rääkinud, et varem oleme eurosarjas head loosid saanud – vastaseid on tulnud Kreekast, Bosniast ja Hertsegoviinast, Hispaaniast –, aga nüüd siis jõudis karma järele. Nüüd ei saagi lennukiga mängule minna," rääkis ta naerdes.

Küsimusele, kas nad lähevad eurosarjas Põlva vastu võidumõtetega, vastas Voika: "Oi, muidugi! Me peame ju ikka mõne välisriigi klubi ka vastu saama."