N, 8.12.2022

Jalakäija sai Viljandis kaubikult löögi

Kell 14.27 lisatud patrullitalituse juhi kommentaar.
Tanel Jan Palgi
Jalakäija sai Viljandis kaubikult löögi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Musta Mercedes-Benzi juht sõitis otsa teed ületavale jalakäijale. Mõlemale põles fooris roheline tuli.
Musta Mercedes-Benzi juht sõitis otsa teed ületavale jalakäijale. Mõlemale põles fooris roheline tuli. Foto: Marko Saarm

Kolmapäeval kella 9.13 paiku juhtus Viljandis Jakobsoni ja Leola tänava fooriga ristmikul liiklusõnnetus: teed ületav naine sai löögi Mercedes-Benzi kaubikult, mis sooritas samal ajal vasakpööret. Jalakäija viidi sündmuspaigalt kiirabiga haiglasse.

Viljandi patrullitalituse juhi Silver Simuste sõnul juhtus liiklusõnnetus, kui lubava fooritulega pöördel olev sõiduauto sõitis otsa ülekäigurajal samuti rohelise tulega teed ületama asunud jalakäijale. Juht oli kaine.

Õnnetust pealt näinud mees rääkis sündmuspaigal Sakalale, et koeraga teed ületav naine oli saanud kaubikult löögi ja kukkunud. Tunnistaja sõnul püüdis naine püsti tõusta, kuid vajus teele tagasi. Seda nägi pealtnägija tahavaatepeeglist, olles ise äsja sooritanud Paalalinna poolt vasakpöörde linna piiri poole.

Musta Mercedes-Benzi kaubikut juhtinud mees ütles, et oli sooritamas vasakpööret Jakobsoni tänavalt Leola tänavale, kui kõrvalistmel kaassõitja hõikas talle, et inimene on teel. Autojuht pidurdas oma sõnul kohe, kuid jalakäija sai autolt siiski löögi. Autojuhi väitel polnud löök tugev ning jalakäija trauma tekkis peaga vastu asfalti kukkumisest.  

Silver Simuste ütles, et nii see kui ka teised intensiivse liiklusega ristmikud nõuavad kõikide liiklejate tähelepanu, eeskätt mõistagi autojuhtide oma, sest pöördel olles lasub neil kohustus teed ületavale jalakäijale või ratturile teed anda.

"Liikluses osaledes tuleb teraselt jälgida, et kõik ettevõetavad manöövrid oleksid ohutud ning et ristmikul või ülekäigurajal jalakäijad parasjagu teed ei ületa. Kiirustamisele liikluses kohta ei ole," lisas Simuste.

Sündmuskohale saabunud kiirabi toimetas jalakäija tervisekontrolliks haiglasse.

Märksõnad
Tagasi üles