N, 8.12.2022

Prügifirma pakub riidekonteinereid, kuid tühjendamine jääks linna mureks

Aivar Aotäht
, reporter
Prügifirma pakub riidekonteinereid, kuid tühjendamine jääks linna mureks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väätsa Prügila alustas riidekonteineriteenuse pakkumist Järvamaal, kuid peale teisele ringile sobivate rõivaste tassiti kokku ka kandmiseks kõlbmatuid riideid ja prügi.
Väätsa Prügila alustas riidekonteineriteenuse pakkumist Järvamaal, kuid peale teisele ringile sobivate rõivaste tassiti kokku ka kandmiseks kõlbmatuid riideid ja prügi. Foto: Väätsa Prügila

Järvamaa ettevõte Väätsa Prügila loobus Viljandi linnale pakutud riidekonteinerite lepingust. Ta on nõus neid mahuteid küll müüma või rentima, ent mitte tühjendama.

Esmaspäeval saatis aktsiaselts Väätsa Prügila Viljandi linnavalitsusele kirja, milles teatas, et loobub alates novembrist olemasolevate riidekonteinerite teenindamisest ja uute konteinerite paigaldamisest. Otsus on ettevõtte selgitust mööda tingitud eelkõige majanduslikest kaalutlustest, arvestades hüppeliselt kõrgenenud kütuse ja energia hindu ning suurenenud tööjõukulu. Samuti on muret valmistanud konteinerite prügistamine ning kogutud riideesemete halb kvaliteet ja raskused nendele kasutusvõimaluste leidmisega. Samas pakub Väätsa Prügila riidekonteinereid osta või rentida.

Viljandi linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Villem Kutti ütles, et mullu kevadel pöördus Väätsa Prügila Viljandi linna poole ja pakkus riidekonteinereid rendiks koos tühjendamisega. Paraku sellest ideest asja ei saanud ja ükski konteiner Viljandisse ei jõudnud.

«Pärast eelmise aasta kevadel tehtud ettepanekut valitses vaikus ning uurisin ise Väätsa Prügilalt, kuidas riidekonteineritega jääb,» rääkis Kutti. «Mitu korda lubati, et varsti toovad, aga siis teatati tarneraskustest ja muudest probleemidest. Eelmise aasta novembri lõpus sain ettevõttelt kirja, milles ta avaldas soovi leping edasi lükata.»

Lepingu olid osapooled jõudnud sõlmida mullu kevadel ning linnavalitsus oli Viljandis välja vaadanud kolm kohta, kuhu riidekonteiner võiks sobida. Asi jäi Kutti sõnul aga teoks tegemata ning nüüd andis Väätsa Prügila linnavalitsusele ametlikult teada soovist leping lõpetada.

«Trahvi linn ilmselt nõudma ei hakka, aga peame arutama Väätsa Prügila ettepanekut konteinereid välja osta või rentida ilma tühjendamise teenuseta, mis tähendab, et peame leidma teise firma, kes oleks nõus seda tööd tegema,» kõneles Kutti.

Mida ja millal linnavalitsus otsustab, ei osanud keskkonnaspetsialist öelda. Küll aga märkis ta, et kasutatud rõivaid on saanud juba pikemat aega ära anda Viljandi jäätmejaama – nii on kokku leppinud linnavalitsus ja Humana sorteerimiskeskus.

Väätsa Prügila projektijuht Toomas Laimets ütles, et ­ettevõte jõudis riidekonteinerid sel ja eelmisel aastal paigaldada Järvamaale, kokku 13 kohta. Plaanis oli seda teenust laiendada kuude Järvamaad ümbritsevasse maakonda, kuid nüüd otsustati loobuda ja lõpetada sama äri ka Järvamaal.

«Kulud on nii palju kasvanud, et asi ei tasu end ära. Pealegi kuritarvitati riidekonteinereid ja viidi sinna muud prügi,» põhjendas Laimets. «Saime Järvamaal oma kogemuse kätte, pole mõtet jätkata ega laieneda. Vanade riiete kogumine ja taaskasutusse suunamine pole ka meie põhitegevus.»

Nii tegigi Väätsa Prügila Laimetsa sõnul Viljandi linnale ettepaneku mullu sõlmitud leping lõpetada ning pakkus välja võimaluse, et ta võib neid konteinereid linnale müüa või rentida, ilma et neid ise tühjendaks.

Märksõnad
Tagasi üles