N, 8.12.2022

Kriisist kriisi sammuv töötaja on ettevõtluskonverentsil rambivalguses

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Kriisist kriisi sammuv töötaja on ettevõtluskonverentsil rambivalguses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui möödunudaastasel ettevõtluskonverentsil arutati, kas mikroettevõtlusega võiks saada ratsa rikkaks või see polegi nii lihtne, siis sel korral on teemaks kriisidest räsitud majandus ja töötajad.
Kui möödunudaastasel ettevõtluskonverentsil arutati, kas mikroettevõtlusega võiks saada ratsa rikkaks või see polegi nii lihtne, siis sel korral on teemaks kriisidest räsitud majandus ja töötajad. Foto: Elmo Riig

Mäeltküla tööstuspargi avamisega alanud Viljandimaa ettevõtlusnädal päädib neljapäeval konverentsiga Centrumi kinosaalis. Seal arutatakse, kuidas leida särtsu nii majanduses kui töötajates, kes on viimastel aastatel sammunud kriisist kriisi.

«Töötahe ja -jaks on väga palju inimliku energiaga seotud,» märkis konverentsi korraldava Viljandimaa arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Daisy Estam seekordse teema kohta.

Viljandimaa ettevõtteid ja ettevõtlushuvilisi koondava konverentsi esimene pool kätkeb endas majandust laiemalt. Seal räägitakse praegustest suundumustest ja eesootavatest proovikividest ning veidi ka sellest, mida saaks ära teha riik ning mida silmas pidada ettevõtted.

Esinema on kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Sille Kraam, Coop Panga juhatuse liige Arko Kurtmann ja aktsiaseltsi Paragon Sleep juht Vahur Roosaar. Juttu tuleb majandusnäitajatest ning sellest, mida on kriisist õppida ja kuidas edasi minna.

Personalile keskenduva konverentsi teine osa kõneleb Estami sõnul sellest, et viimasel paaril aastal on üks kriis asendunud teisega ning pidev kohanemine ja kriisi lõpu ootamine väsitab igaüht. Rohkem on hakatud tähelepanu pöörama töötahtele ja motivatsiooni leidmisele ning neljapäevalgi otsitakse vastust küsimusele, mis on Viljandimaal kitsaskohad ja mis hästi. Sellest kõneleb töötukassa personali peaspetsialist Evelin Ausmees.

Viljandimaa arenduskeskuse ettevõtluskonsultandi Kaja Läätse sõnul sai töötukassa läinud kevadel unistuste tööandja tiitli ja tal on käesolevast olukorrast jagada laiemat pilti. «Töötukassa teada seisavad praegu tööandjad selle ees, et kontoriinimesed ja spetsialistid lihtsalt väsivad ära ja on läbi põlenud. Arutame, kuidas neid hoida, sest enam ei ole inimesi võtta, ka tootmistöölisi mitte,» lausus Lääts.

Samuti on oodata kõnelema Viljandimaa suurima tööandja Viljandi haigla personalijuhti Piret Sultsi. Woolishi juhina esindab väiksemaid ettevõtjaid Anna Siim. Samuti astuvad üles aktsiaseltsi Galvi-Linda juht Marge Laiõunpuu ning siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse personalijuht Kärt Kinnas.

Ettevõtluskonverentsi päevajuht on Mihkel Raud, kellelt arenduskeskus ­ootab elava diskussiooni algatamist. Kohti on tasuta konverentsil terve kinosaali jagu, kuid nagu Daisy Estam ütles, pole viimastel aastatel paraku kohale jõudnud kõik inimesed, kes selleks on algul soovi avaldanud. Seekord oodatakse majanduse ja personaliteemadel kuulajaid saja ringis.

Märksõnad
Tagasi üles