N, 8.12.2022

Vormi vahetanud hokimängijad lükkavad litri asemel palli ja ootavad jääd

Viljandi jäähalli juht: loodame, et saame novembris avada
Priscilla Õmblus
Vormi vahetanud hokimängijad lükkavad litri asemel palli ja ootavad jääd
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmisel aastal Fellin Fuuriate roosat vormi kandnud naiskond mängib tänavu Viljandi Hokiklubi vormis ja nime all. Fotol on naiskonna kapten Margaret Neering, kelle sõnul minnakse uuele hooajale vastu eesmärgiga end mulluselt viiendalt kohalt kõrgemale mängida.
Eelmisel aastal Fellin Fuuriate roosat vormi kandnud naiskond mängib tänavu Viljandi Hokiklubi vormis ja nime all. Fotol on naiskonna kapten Margaret Neering, kelle sõnul minnakse uuele hooajale vastu eesmärgiga end mulluselt viiendalt kohalt kõrgemale mängida. Foto: Imre Pühvel

Möödunud laupäeval hakkas pihta Eesti naiste hokiliiga hooaeg. Viljandi võistkond, kes eelmistel hooaegadel kandis nime Fellin Fuuriad, on võtnud uueks nimeks Viljandi Hokiklubi ning kibeleb jääle trenni tegema, sest hooaja esimese kodumänguni on jäänud vaid pisut rohkem kui kuu.

"Meil läheb üsnagi hästi: toimetame, mõtiskleme hooaja üle," vastas naiskonna kapten Margaret Neering rõõmsalt küsimusele, kuidas hooaja eel läheb.

Et Viljandis aasta ringi jääl treenida ei saa ning praegu pole veel teada, millal jäähalli betoonpõrand jääga kaetakse, hoitakse vormi üldfüüsilise treeninguga ja mängitakse jalgpalli. "Kuidagi peab ju seda võhma treenima," ütles Neering. "Osa naisi, kes tahavad, saavad ka meestega käia Tartus jääl mängimas. Aga seekord me oma aega ei võtnud, arvestades, kui kallis kõik on."

Jääle saab ehk novembris

Viljandi jäähalli juht Aivar Talvet nentis, et sarnaselt hokimängijatega ootab ka hall hooaja algust, kuid elektri kõrge hinna tõttu nihkub tänavu avamine edasi. "Loodame, et saame novembris avada," lausus ta ning lisas, et kuupäeva ta veel igaks juhuks välja ei hõika.

Septembri hakul rääkis Talvet Sakalale, et tegeleb elektri hinna teemaga ning üritab eeskätt Eesti Energia toel leida sellist fikseeritud hinnaga paketti, mis oleks jäähallile jõukohane. Nüüd tõdes ta, et jõukohaseid pakette ei pakuta. "Pakettide hinnad on kõrgeks aetud."

Reedel avaldatud riikliku universaalteenuse hinna kohta märkis Talvet: "Kas sellega saame edasi minna … Mõistliku vastuse saab anda siis, kui on teada, kuidas see hind kujuneb. Vaatame, kuidas see väikefirmadele rakendub, aga oleme mõelnud, et kui õnnestub hind ära fikseerida, siis ehk saame asjad paika."

Igal juhul avaldas Talvet lootust, et naiste liiga esimese kodumängu saavad viljandlannad koduhallis pidada.

Viljandi jäähall avatakse juhataja Aivar Talveti sõnul loodetavasti novembris.
Viljandi jäähall avatakse juhataja Aivar Talveti sõnul loodetavasti novembris. Foto: Elmo Riig

Treener Ragnar Soo ütles, et kui hokinaised saavad jäähallitreeninguid alustada novembris, siis on hästi. "Nii on aastaid juba ja sellega oleme harjunud – paar korda oleme kaks nädalat enne novembrit jääle saanud. Võimalused on samad mis ikka."

Naiste hokiliiga kalendri järgi pidanuks Viljandi võistkonna esimene mäng olema juba 8. oktoobril, aga et see oleks kattunud Balti liiga graafikuga, lükati see edasi. "Margaret (Margaret Neering – toimetus) mängib ka Balti liigas, selles mõttes on hea, et osa saab juba jääle minna," rääkis Soo.

Praeguse kava kohaselt algab Viljandi Hokiklubi naiskonna võistlushooaeg 5. novembril, kui teda võõrustab Tallinnas Tondiraba jäähallis HC Grizzlyz. Esimese kodumängu peaksid viljandlannad jäähokiliidu lehel avaldatud kalendri järgi pidama 12. novembril Viljandis Tallinna naiskonnaga HC Wolferines.

Uus vorm, sama tuumik

Eelmisel hooajal sai treener Ragnar Soo juhendatav Viljandi naiskond Eesti hokiliigas viienda koha. Nimemuutusest hoolimata on võistkonna tuumik treeneri sõnul samaks jäänud. "Pärnust tuleb ka kolm nobedamat naist meiega mängima – neil seal oma võistkonda ei ole," lisas ta.

Nagu selgitas Margaret Neering, tulenes nimevahetus suuresti lihtsustamise ja ühtlustamise soovist: Viljandi hokiklubi esindab kaks meeskonda ja nüüd ka naiskond. "Niimoodi on lihtsam kõigile."

Neeringu sõnul on tänavuse hooaja sihiks eelmise aasta kohta parandada ning jääle minnakse ikkagi sooviga hokimängu nautida. "Meie peamiseks tugevuseks on tiimivaim: riietusruumis valitseb pingevaba ja rõõmus õhkkond. Mängijad naudivad jäähokit ja tahavad samas võita."

Ka Ragnar Soo nentis, et tänavu läheb naiskond mullusest kõrgemat kohta püüdma. "Eesmärgi peab ikka paremuse poole võtma," ütles ta ning lisas naerdes: "Peaasi, et viimaseks ei jää. Siht on esinelik. Okei on ka see, kui on kindel viies koht."

Kohast olulisemgi on treeneri sõnul see, et Viljandist pääseks rohkem tüdrukuid koondise eest mängima. "Minu jaoks on see tähtis. Arengu teeks seegi, kui nad koondise kandidaatide sekka saaks. See ühtlasi tõstaks meie treeningute taset ja motiveeriks noori hokit mängima."

Treener Ragnar Soo sõnul läheb Viljandi naiskond sel hooajal eelmisest kõrgemat kohta püüdma, aga talle on oluline ka see, et Viljandi mängijaid jõuaks koondise kandidaatide ja koondise liikmete sekka.
Treener Ragnar Soo sõnul läheb Viljandi naiskond sel hooajal eelmisest kõrgemat kohta püüdma, aga talle on oluline ka see, et Viljandi mängijaid jõuaks koondise kandidaatide ja koondise liikmete sekka. Foto: Elmo Riig

Üks neist, kes on Viljandis hokimänguga alustanuna selle kadalipu läbinud, on Margaret Neering: esmalt sai ta koondise kandidaadiks, seejärel käis koos koondisega treeninglaagrites ning eelmisel aastal esindas ta Eestit Serbias maailmameistrivõistlustel.

Neeringu sõnul ootavad mängijad praegu põnevusega hooaja algust. "Tänavu on mängud ja tulemused ettearvamatud. Naiskondade juures toimunud muudatused teevad liiga võrdsemaks. Nii ei teki enam mahasurutud tunnet, et mäng käib ainult meie tsoonis," rääkis ta ning õhkas: "Saaks juba jääle… Mõtleme sellele päris palju, sest naised ei saaks kaks korda nädalas Tartus treeningutel käia."

Eesti naiste liigas löövad tänavu kaasa kuus naiskonda: lisaks Viljandi Hokiklubile, HC Gryzzlyzile ja HC Wolferinesile HK Roosa Panter, HC Everest ja HK Säde.

Märksõnad
Tagasi üles